Lublin - zbliża się Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia [AUDIO]

2024-06-25 10:11
Lublin - zbliża się Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia
Autor: zdjęcie organizatora

Zjeżdżajcie do Lublina. Już w najbliższy czwartek w mieście startuje Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia. Imprezę tworzą międzynarodowe wydarzenia artystyczne o różnych wymiarach.

Będą koncerty, ale też filmy, wystawy, warsztaty i spotkania z gośćmi. Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia to przede wszystkim różnorodność. Ma odnosić się do różnych form.

- Będzie to wielka muzyczna przygoda. Usłyszymy wspaniałych artystów z całego świata, obejrzymy unikatowe filmy, weźmiemy udział w warsztatach, zobaczymy różnorodne wystawy, ale także będziemy mieć okazję do tego, by porozmawiać z wyjątkowymi gośćmi z branży muzycznej. Przyjadą do nas z różnych krajów świata - mówi dyrektorka spotkań, Agnieszka Wojciechowska z lubelskich Warsztatów Kultury.

Jak mówią organizatorzy imprezy - jednym z fundamentów Festiwalu jest szeroko rozumiana międzygatunkowość. Da się ją znaleźć w alternatywnej muzyce innych brzmień.

- Wystąpią, m.in. wirtuoz gitary Yonatan Gat, meksykańska orkiestra Sonido Gallo Negro, czy gwiazda brytyjskiej sceny elektronicznej Halina Rice. Podczas Festiwalu będzie też można poznać Wschód Kultury, stąd prezentacja artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego. Wystąpią rockowi Gruzini z Bedford Falls, reprezentujący Ukrainę perkusista operujący techniką techno SI Process oraz ukraiński kolektyw DZ’OB łączący muzykę klasyczną z electro. Publiczność będzie też obcować z literaturą, kinem, propozycjami z obszaru sztuk wizualnych i fotografii. Podczas Festiwalu odbędą się również spotkania z gośćmi. Przyjrzymy się roli muzyki jako narzędziu zmiany, nie zabraknie też rozważań na temat kariery w branży muzycznej - dodaje dyrektorka Festiwalu.

Wydarzenia odbędą się na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie. Potrwają od czwartku do niedzieli (27 - 30 czerwca). Program wydarzeń jest dostępny na stronie: innebrzmienia.eu.

Anna Opasiak

Materiał Anny Opasiak - mówi Agnieszka Wojciechowska z Warsztatow Kultury