Lublin/ZTM - będzie korekta nowej linii nr 46

2022-01-24 9:29
Lublin/ZTM - będzie korekta nowej linii nr 46
Autor: ZTM/zdjęcie ilustracyjne

Lubelską linię nr 46 czekają zmiany. Powód? Sugestie pasażerów.

ZTM podsumował pierwszy miesiąc funkcjonowania nowego połączenia i zapowiada korektę. Przy jej wprowadzeniu weźmie pod uwagę oczekiwania podróżnych.

Jak mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie - ze strony pasażerów napływają wnioski. Dotyczą głównie godzin odjazdów i uruchomienia nowych kursów.

Aktualnie trwa monitoring nadsyłanych uwag, a ich analiza pozwoli na wprowadzenie oczekiwanych zmian - podkreśla rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego.

Jednocześnie ZTM przypomina o pandemii i aktualnym wzroście zakażeń koronawirusem. Piąta fala Covid-19 może wpłynąć na funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Jak dodaje Fisz - wiele będzie zależeć od odgórnych ustaleń dotyczących funkcjonowania transportu zbiorowego.

Autobus nr 46, to nowa linia w miejskiej komunikacji Lublina. Została uruchomiona 20 grudnia i - najkrótszą trasą - łączy północ z południem miasta. Linia kursuje co 30 minut w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Zdaniem ZTM cieszy się popularnością.

Trasa "czterdziestki szóstki" przebiega od pętli przy ul. Wróblej, m.in. przez ulice: Jana Pawła II i Filaretów, przejeżdża przez śródmieście i dalej ulicami: Poniatowskiego, Elsnera, do pętli przy ul. Choiny. Linia jest obsługiwana przez autobusy elektryczne.