Miastem zawładną artyści. Przed nami II Świdnicka Noc Kultury

2022-06-24 14:18
II Świdnicka Noc Kultury
Autor: mok.swidnik.pl

Odbędzie się w pierwszy lipcowy weekend z 2 na 3 lipca. To kilkanaście godzin wydarzeń w kilkunastu lokalizacjach.

W programie między innymi kąpiel w dźwiękach, koncert zespołu, który przyjedzie na sześcioosobowym rowerze​ a do tego muzyka ukraińska w jazzowych aranżacjach. Wszystko rozpocznie się już w sobotnie przedpołudnie od propozycji dla najmłodszych. Ostatnie wydarzenia potrwają do 3 nad ranem.

Jedyny w swoim rodzaju festiwal miejski potrwa jedną noc, jednak przez te kilkanaście godzin ujrzymy przestrzeń miasta w nieznanej odsłonie, zaproponowanej przez artystów. W różnych miejscach zobaczymy spektakle teatralne, m. in. Teatr Ocelot i Los Fugos, paradę uliczną, instalacje miejskie, pokazy magików i występy sztukmistrzów, będziemy mogli wziąć udział warsztatach tanecznych, przygotować wspólnie z artystami instalacje w przestrzeni miejskiej, pójść na potańcówkę, spędzić kilka godzin w kinie plenerowym, a także wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w Strefie Historii MOK.

Z entuzjazmem oczekujemy tegorocznej II Świdnickiej Nocy Kultury. W sobotę 2 lipca, od rana do późnej nocy, każdy znajdzie coś dla siebie. Od najmłodszych uczestników dla których zaaranżowaliśmy specjalną „strefę malucha”, poprzez spektakle, koncerty, potańcówkę, silent disco i kino plenerowe. Przewidujemy atrakcje dedykowane dla seniorów. Gorąco zapraszamy! Będzie rodzinnie, animacyjnie i warsztatowo – mówi Martyna Valkov-Mazur, koordynatorka wydarzenia z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Więcej informacji na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku mok.swidnik.pl