Znów zabrzmi dzwon św. Michała w Lublinie

2022-09-27 20:15
Misterium Dzwonu - plakat wydarzenia
Autor: Teatr NN Misterium Dzwonu - plakat wydarzenia

Taka okazja zdarza się tylko raz w roku. W Lublinie tradycyjnie pod koniec września odbędzie się Misterium Dzwonu. Ma przypominać dawnego patrona miasta - św. Michała Archanioła i nieistniejący już kościół Farny. Uczestnicy wydarzenia wejdą na Wieżę Trynitarską gdzie znajduje się zabytkowy dzwon św. Michała.

Misterium Dzwonu jest wydarzeniem organizowanym przez Lubelską Trasę Podziemną (Ośrodek "Brama Grodzka Teatr – NN") i Muzeum Archidiecezjalne w Lublinie. Pierwsze Misterium odbyło się w 2001 roku. Wtedy to, w dzień dawnego patrona miasta – św. Michała Archanioła – na Placu po Farze, na nowo zabrzmiał dzwon jego imienia, na co dzień znajdujący się w Muzeum Archidiecezjalnym na Wieży Trynitarskiej. Od tamtego momentu co roku organizatorzy wydarzenia starają  się przypominać o nieistniejącej już lubelskiej Farze i jej patronie - św. Michale Archaniele. Centrum Misterium stanowi jak zwykle uderzenie w dzwon św. Michała znajdujący się na Wieży Trynitarskiej. Także tym razem, dzięki Muzeum Archidiecezjalnemu, będzie można wejść na Wieżę i punktualnie o godzinie 18.00 poruszyć serce św. Michała i przypomnieć miastu o jego historii.

Dla uczestników Misterium Dzwonu wejście na Wieżę Trynitarską 29 września rozpocznie się od godz. 17:40. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chęć uczestnictwa należy zgłosić, pisząc na adres: podziemia@tnn.lublin.pl, w wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz liczbę osób zainteresowanych uczestnictwem w Misterium. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zapisy i szczegóły na stronie Teatru NN.