Młodzi na Górce u Matki Bożej Chełmskiej

2022-09-08 20:32
Młodzi na Górce - plakat
Autor: CDMAL Młodzi na Górce - plakat

​Będą się modlić, rozmawiać i wspólnie spędzać czas W ramach uroczystości odpustowych w sanktuarium Maryjnym w Chełmie po raz drugi zostanie zorganizowane specjalne wydarzenie dla młodzieży. Spotkanie pod hasłem "Młodzi na Górce" odbędzie się w niedzielę 11 września.

W ramach oktawy uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej odbędzie się drugą edycję wydarzenia "Młodzi na Górce". Wydarzenie rozpocznie się od spotkania z Jezusem w Eucharystii, której przewodniczyć będzie oddany przyjaciel Młodych - ks. bp Adam Bab. Tegoroczne hasło "JesteśMY Kościołem" nawiązuje do sierpniowego SMALu w Garbowie, gdzie wielu głębiej doświadczyło wspólnoty z Bogiem i drugim człowiekiem. Kościół młody, to Kościół radosny - dlatego nie zabraknie wspólnych tańców, rozmów, darmowej waty i popcornu. "Młodzi na Górce" to czas dzielenia się wiarą - będzie okazja do poznania wspólnot młodzieżowych, posłuchania uczestników SMALu, co Bóg zmienił w ich życiu, a także będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób Maryja była obecna w historii ks. Biskupa.

Wydarzenie "Młodzi na Górce" odbędzie się 11 września, start o godzinie o 18.00. Szczegóły i program spotkania są na stronie i profilu Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej - CDM Lublin.