Młodzież z "Piątki" dostanie nowe boiska

2023-01-03 12:15
Nowe boiska dla młodzieży z V LO w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin

​​Zamiast asfaltowego placu i starych bramek będzie nowoczesna przestrzeń do ćwiczeń. Sportowe i rekreacyjne zaplecze otrzymają uczniowie V LO w Lublinie.

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Lipowej otrzymają nowoczesne zaplecze sportowe i rekreacyjne. Wraz z końcem roku ruszyło postępowanie przetargowe na budowę dwóch nowych boisk i innych zaplanowanych obiektów, w tym placu rekreacyjnego do gry w bule i siłowni zewnętrznej. Prace poprzedzi rozbiórka istniejącej infrastruktury.

W minionym roku przygotowaliśmy dokumentację projektową dla tego zadania, a także uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy to już ostatni, decydujący krok do rozpoczęcia prac. Budowa tego ogólnodostępnego kompleksu sportowego zapewni dobre warunki do aktywności sportowej nie tylko młodzieży szkolnej, ale również mieszkańcom dzielnicy, którzy głosowali na ten projekt w Budżecie Obywatelskim – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

- Przy V LO powstanie boisko sportowe z wyodrębnionymi dwoma boiskami wielofunkcyjnymi – większym o wymiarach 40 m x 19,5 m oraz mniejszym o powierzchni 28 m x 12 m. Oba otrzymają nawierzchnię poliuretanową przepuszczalną dla wody. Większe boisko będzie wyposażone w dwie bramki, mniejsze – w ruchome słupki do zawieszania siatki do gry w siatkówkę oraz dwie zewnętrzne konstrukcje do piłki koszykowej - dodaje Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Projekt zakłada także urządzenie trzeciego boiska – placu rekreacyjnego do gry w bule o wymiarach 16 m x 7 m z nawierzchnią żwirową oraz siłowni zewnętrznej o powierzchni 155 m2 z nawierzchnią trawiastą. Do siłowni docelowo trafi 10 urządzeń do ćwiczeń. Nastąpi również rozbudowa instalacji elektrycznej budynku V LO ze względu na budowę oświetlenia boisk oraz rozbudowa istniejącej instalacji monitoringu. Projekt uwzględnia także budowę piłkochwytów o wysokości 6 m z rozstawem słupów co 4,5 m, oświetlenie boiska sportowego (latarniami parkowymi LED), monitoring oraz małą architekturę – ławki, kosze na śmieci i tablicę informacyjną.

Czas na składanie ofert upływa 16 stycznia. Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał 6 miesięcy na budowę boisk. Zadanie to realizacja ogólnomiejskiego projektu VIII Budżetu Obywatelskiego „Boiska na Piątkę”, na który mieszkańcy oddali 4540 głosów.