Modlitewne czuwanie w duchu Taizé – online w Lublinie

2021-12-30 14:45
CDM Archidiecezji lubelskiej zaprasza na czuwanie w duchu Taize
Autor: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży AL CDM Archidiecezji lubelskiej zaprasza na czuwanie w duchu Taize

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na czuwanie w duchu Taizé 30 grudnia 2021 r., w godzinach 20.00-22.00. W tych dniach odbywa się Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie z udziałem miejscowej młodzieży i kilku braci ze wspólnoty w Taizé. 

Z powodu pandemii koronawirusa przyjazd do Turynu został przełożony na miesiąc lipiec. Zapraszamy zatem do przeżycia modlitewnego czuwania w łączności z Turynem w Lublinie w kaplicy adoracji w par. pw. św. Józefa w Lublinie przy ul. Filaretów 7. 

W czasie czuwania uruchomiona zostanie transmisja online modlitwy z braćmi przebywającymi we Włoszech. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych, którzy chcieli się wybrać na tegoroczne spotkanie w Turynie, jak również wszystkich zainteresowanych i sympatyków wspólnoty Taizé.

W związku z nowymi ograniczeniami związanymi z rozwojem pandemii, nie jest możliwe przeprowadzenie Europejskiego Spotkania Młodych w Turynie w tradycyjnej formie. W tym roku, wyjątkowo, odbędzie się ono w dwóch następujących po sobie etapach.

Od 28 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. odbędzie się spotkanie online. Transmisje będą realizowane z Turynu, z udziałem kilku braci i młodych ludzi z tego regionu. Następnie, w dniach od 7 do 10 lipca 2022 r., Kościoły w Turynie zapraszają młodych Europejczyków do przybycia na ten nowy etap pielgrzymki zaufania przez ziemię.

Uczestnicy zostaną ugoszczeni przez rodziny i parafie w okolicy. Będą się spotykać na modlitwach, wymianie myśli i spotkaniach tematycznych. Będzie możliwość nawiedzenia Całunu Turyńskiego. Młodzi ludzie, którzy zechcą, będą mogli zatrzymać się na kilka dni w Taizé w drodze do Turynu lub po spotkaniu w drodze powrotnej.

więcej: https://www.taize.fr/pl transmisje: https://www.youtube.com/user/taize

Źródło: Archidiecezja lubelska