Motor Lublin medluje się w 1/8 Finału Pucharu Polski

2022-10-20 10:02
Motor Lublin pokonał 1-0 Zagłębie Lubin w 1/16 Finału PP
Autor: Motor Lublin pokonał 1-0 Zagłębie Lubin w 1/16 Finału PP

​​Grający w drugiej lidze Motor Lublin sprawił niespodziankę i pokonał ekstraklasowe Zagłębie Lubin. Lubelscy piłkarze pokonali "miedziowych" 1-0 po dogrywce.

Lubelska drużyna pokonała w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski ekstraklasowe Zagłębie Lubin! Gola na wagę awansu do następnej rundy strzelił Mikołaj Kosior.

W pierwszej połowie przewaga była po stronie Motoru, ale żółto-biało-niebiescy nie byli w stanie zamienić na bramkę sytuacji stwarzanych w ofensywie. Po zmianie stron gra się wyrównała i choć pod koniec regulaminowego czasu gry, to "Motorowcy" byli bliżej gola, ostatecznie po 90 minutach meczu wynik pozostał bezbramkowy.

W dogrywce decydujący cios "Miedziowym" zadał wprowadzony z ławki rezerwowych Kosior, który trafił do siatki w 97. minucie gry. Niedługo potem dwóch zawodników przyjezdnych musiało opuścić boisko po otrzymaniu drugich żółtych kartek, przez co ekipa z Lubina musiała grać w dziewiątkę. Więcej bramek na Arenie Lublin już nie padło i lubelscy kibice mogli cieszyć się z piłkarzami z kwalifikacji do 1/8 finału!

Losowanie par 1/8 finału w piątek a mecze drużyny rozegrają 8 listopada. Dodajmy, że we wtorek awans zapewniła sobie także inna ekipa z Lubelszczyzny. Pierwszloligowiec Górnik Łęczna wygrał z występującą w Ekstraklasie Koroną Kielce 1-0.