Motor Lublin na półmetku przygotowań do Ekstraklasy [AUDIO]

2024-07-02 12:27
Piłkarze Motoru Lublin podczas sparingu z Widzewem Łódź
Autor: Motor Lublin Piłkarze Motoru Lublin podczas sparingu z Widzewem Łódź

Wygrana z Widzewem Łódź 2-1, wcześniej remis 1-1 z Koroną Kielce. Wszystko przeplatane intensywnymi treningami, odprawami oraz rozmowami z piłkarzami.

To zarówno rozmowy z nowymi piłkarzami, którzy mogą dołączyć do składu jak i negocjacje umów z obecnymi zawodnikami na kolejny sezon. Rafał Król oraz Michał Król przedłużyli kontrakty z Motorem Lublin. Kapitan drużyny podpisał roczny kontrakt. Z kolei umowa Michała obowiązuje na rok z możliwością przedłużenia o kolejny. Do zespołu Motoru Lublin dołączył również nowy obrońca. To 27-letni Słowak, Marek Bartoš, który podpisał z naszym klubem kontrakt do czerwca 2026 roku z możliwością przedłużenia go o kolejny rok. Marek Bartoš to środkowy obrońca. Urodził się 13 października 1996 roku w Nowej Wsi Spiskiej na Słowacji i mierzy 193 cm wzrostu. Do żółto-biało-niebieskich trafia z szóstego zespołu ligi słowackiej, FK Železiarne Podbrezová.

- Jesteśmy w trakcie budowy i przebudowy zespołu. Na pewno stać nas na dużo więcej niż ostatni sparing z Widzewem. To również etap kiedy niektórzy zawodnicy dochodzą do zdrowia po tamtej rundzie. Stąd nie ma Stolarskiego, Najemskiego nieobecny był też Wolski, u którego nie chcieliśmy ryzykować pogłębieniem lekkiego urazu. Nowi zawodnicy dochodzą do składu dość wolno, dlatego, że nie chcemy pomylić się wśród transferów. Chcemy, żeby nie była to ilość a jakość. Pracujemy spokojnie, musimy być cierpliwi i budować mądrze ten zespół. Ta niezniszczalność i mentalność tego zespołu to jest coś, coś bardzo ważnego. Każdy transfer musi być przemyślany nie tylko pod kątem piłkarskim ale i mentalnym. Nie chcemy zniszczyć tego, co było budowane przez dwa lata. Będziemy prowadzili rozmowy z zawodnikami, którzy byli kluczowymi dla nas w poprzednim sezonie. Ważna jest cierpliwość i praca krok za krokiem. To będzie bardzo ciekawy sezon niezniszczalnych - powiedział trener żółto-biało-niebieskich, Mateusz Stolarski.

W sobotę piłkarze Motoru rozegrają dwa sparingi z Resovią Rzeszów i Zniczem Pruszków. Dzień później zawodnicy i sztab wyjadą na zgrupowanie.

Trener Mateusz Stolarski opowiada o przygotowaniach Motoru Lublin do Ekstraklasy. Posłuchaj: