Nałęczów - Park Zdrojowy i ulica Lipowa przejdą rewitalizację

2022-11-15 10:54
Altana w Parku Zdrojowym - wizualizacja
Autor: Urząd Miejski w Nałęczowie Altana w Parku Zdrojowym - wizualizacja

To będzie jedna z największych inwestycji w historii Nałęczowa. Na terenie parku oczyszczony zostanie staw i pojawi się w nim nowa fontanna. Powstaną nowe alejki, łąka kwietna oraz tężnia. Na ulicy Lipowej będą nowe chodniki i pasy zieleni. Prace mają potrwać do połowy 2024 roku.

Na wszystkie zadania Gmina Nałęczów pozyskała łącznie ponad 16 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego oraz funduszu Polski Ład. Burmistrz Nałęczowa – Wiesław Pardyka podkreśla, że rewitalizacja to jedna z największych w historii lokalnego samorządu inwestycji, a po jej zakończeniu, w czerwcu 2024 roku, zarówno Park Zdrojowy, jak i reprezentacyjna ulica Lipowa zyskają nowe oblicze.

Do końca czerwca 2024 r. w Parku Zdrojowym staną stylowe, energooszczędne latarnie, odtworzona zostanie zabytkowa leżalnia, odnowione Źródło Miłości, zaś na Wyspie Miłości powstanie altana wzorowana na tej z początków Uzdrowiska. Staw zostanie oczyszczony i ozdobiony nową fontanną. Brzegi rzeki Bochotniczanki będą zrewitalizowane, na rzeczce pojawią się nowe mostki. Na łąkowej części Parku powstaną nowe alejki i łąka kwietna. Ulica Lipowa zyska nowe ciągi piesze i pasy zieleni. Do końca realizacji projektu na rewitalizowanym obszarze posadzonych zostanie kilka tysięcy nowych roślin.

źródło: Gmina Nałęczów