Noc Biologów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Noc Biologów
Autor: KUL Noc Biologów - plakat

Podczas wydarzenia na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL zaplanowano wykłady, warsztaty oraz eksperymenty w laboratorium. Będzie można poczuć się jak lekarz w pełnym zabezpieczeniu ochronnym, przeprowadzić ekspertyzę dokumentów czy poznać najliczniejszą grupą zwierząt na Ziemi.

Noc biologów to cykl otwartych dla każdego wykładów, prezentacji i warsztatów, jakie odbędą się w laboratoriach wydziałów Biotechnologii i Nauk o Środowisku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w piątek 14 stycznia w godzinach od 13 do 21. Będzie to część „Nocy biologów” projektu realizowanego na większości wydziałów przyrodniczych w Polsce. Jego przewodnią ideą jest popularyzowanie nauk i wiedzy biologicznej w XXI wieku.

Nauki biologiczne rozwijają się dzisiaj w szybkim tempie, dzięki nowoczesnym urządzeniom powstają coraz to nowe technologie, wzrasta też ich zastosowanie w medycynie,  przemyśle, rolnictwie i gospodarstwach domowych. Z drugiej strony rozwój technologii i przemysłu, nie tylko związanego z biologią, powoduje szereg zagrożeń w tym dla życia i zdrowia człowieka. Najlepszym sposobem na właściwe wykorzystanie tak nowych możliwości, jakie daje rozwój biologii jak i zmniejszanie zagrożeń dla człowieka i jego otoczenia jest zdobywanie wiedzy, dlatego warto wziąć udział w Nocy Biologów. Tegoroczna edycja odbywa się też w zupełnie innych warunkach w świecie, w którym nikogo nie trzeba przekonywać o roli zagrożeń biologicznych ale i biologii i medycyny w ich zwalczaniu.

Ogółem realizowane będzie około 40 projektów, głównie warsztatów laboratoryjnych, pokazów i doświadczeń.

Szczegółowy program i rejestracja na stronie: nocbiologow.pl