Noc Muzeów w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce [AUDIO]

To będzie niezwykła podróż przez modę, obyczaje i klimat dawnych epok. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na wyjątkową Noc Muzeów. Wydarzenie pod hasłem „Przenieś się w przeszłość!” zabierze uczestników do roku 1870 aż po lata 50. XX wieku.
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na wyjątkową edycję Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 17 maja 2025 roku. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Przenieś się w przeszłość!” i będzie niezwykłą podróżą przez modę, obyczaje i klimat dawnych epok – od 1870 roku aż po lata 50. XX wieku.
Noc Muzeów to nie tylko okazja do wieczornego zwiedzania ekspozycji, ale przede wszystkim interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie kulturowe. Goście są zachęcani do przybycia w strojach historycznych – będą one przepustką do jeszcze pełniejszego udziału w wydarzeniu.
– Chcemy, by nasi goście nie tylko oglądali historię, ale ją poczuli – przebrali się w stroje z dawnych epok, usłyszeli opowieści, zobaczyli sztuczki iluzjonistów jak sprzed 100 lat i po prostu przenieśli się w czasie – mówi koordynator wydarzenia, Magdalena Pilsak.
W programie znalazły się m.in.:
Zwiedzanie z przewodnikami: pałacowych wnętrz, Lapidarium, Galerii Sztuki Socrealizmu, wystaw „Rodzinny Album” i „Europa w Rodzinie”;
Strefa fotograficzna z epoki – specjalnie zaaranżowane wnętrze z dekoracjami i akcesoriami do zdjęć w klimacie minionych dekad;
Konkurs na najlepsze przebranie historyczne, oceniany przez trzyosobowe jury. Dla zwycięzców przewidziano muzealne upominki oraz vouchery na kolejne wydarzenia;
Interaktywna gra „Paszport Czasu” – zwiedzający zbierają pieczątki za wykonane zadania, a komplet pozwala odebrać nagrodę-niespodziankę;
Występ iluzjonisty – pokaz „Mistrzowie” inspirowany klasyką sztuki iluzji z przełomu XIX i XX wieku. Program obejmuje lewitacje, czytanie w myślach, teleportację oraz inne widowiskowe efekty, z aktywnym udziałem publiczności.
Wstęp jest wolny.
Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Zamoyskich w Kozłówce: www.muzeumzamoyskich.pl oraz w mediach społecznościowych.
źródło: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce