"O pokój i za prześladowanych chrześcijan" - najbliższe spotkanie już 19 listopada

2022-11-18 16:52
Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Lublinie
Autor: Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Lublinie

Ponad ​300 milionów chrześcijan na całym świecie podlega różnego rodzaju prześladowaniom. Tak informuje lubelska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i zaprasza do comiesięcznej modlitwy.

Najbliższe spotkanie w sobotę 19 listopada. Są połączone z informacjami o prześladowaniach i bieżących wydarzeniach z nimi związanych. - Mówimy o różnego rodzaju dyskryminacjach po sytuacje jak za czasów Nerona - mówi Krzysztof Hudzik ze Wspólnoty. - W różnym natężeniu jest to w różnych częściach świata. Geografia prześladowań jest od Korei Północnej po Nikaraguę. Obejmuje też Chiny, Pakistan, Indie, Myanmar, Bliski Wschód i Afrykę, w szczególności takie kraje, jak Nigeria i Mozambik. W Nigerii w tym roku zostało porwanych 23 księży, 4 z nich zostało zamordowanych. W Mozambiku niedawno została zamordowana siostra zakonna. W Nikaragui biskup Alvarez przebywa w areszcie domowym, zostały zlikwidowane wszystkie kościelne organizacje, wypędzone Siostry Misjonarki Miłości, zlikwidowane media katolickie. W krajach cywilizowanych mamy do czynienia z prześladowaniami "w białych rękawiczkach", z dyskryminacjami w lekkich formach, niszczeniem symboli religijnych, z profanacjami kościołów. To, co mamy do czynienia również w Polsce, czyli pobicia księży. W ostatnich trzech latach kilkaset wypadków naruszeń wolności religijnej w Polsce miało miejsce - dodaje Krzysztof Hudzik.

- Zapraszamy na regularną modlitwę każdego 19-stego dnia miesiąca do kościoła przy ulicy Królewskiej w Lublinie - zaznacza Krzysztof Hudzik. - W Lublinie jest tam szczególne miejsce kultu związane z księdzem Jerzym Popiełuszką. Jest tam jego pomnik i szczególna wspólnota, która ten kult podtrzymuje. Każdego 19-stego dnia miesiąca jest tam Msza Święta za Ojczyznę z uczczeniem relikwii księdza Jerzego o 18. Wcześniej, o 17, jest właśnie to nabożeństwo, różaniec i informacje bieżące o prześladowaniach chrześcijan. Kto może przyjść, serdecznie zapraszamy - mówi Krzysztof Hudzik.

Więcej informacji na facebookowej stronie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego i pod adresem lublin.wzch.org.pl