Obok Jesiennej Dychy bedą też biegi Przez Metry po Kilometry

2022-09-08 15:18
Trasa Jesiennej Dychy
Autor: Maraton Lubelski maraton.lublin.eu

Mama, tata lub starsze rodzeństwo może pobiec na 10 kilometrów. Dla młodszych członków rodziny są dystanse od 40-stu metrów do kilometra​.

Przy okazji Jesiennej Dychy, która już w następną niedzielę, odbędą się również zawody "Przez metry po kilometry". To propozycja dla przedszkolaków, uczniów podstawówek i młodzieży. Każdy młody adept sportu, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Zapisy ruszą lada dzień. O pokazywaniu pasji do sportu mówi dyrektor Maratonu Lubelskiego, Piotr Kitliński:

- Cały czas czekamy na nowych, młodych biegaczy. Miło nam na naszych zawodach również gościć tych, którzy rosną razem z nami i każdego roku przechodzą do kolejnych kategorii wiekowych. W związku z tym na pewno przy Jesiennej Dyszce będą biegi młodzieżowe. Przypominamy o cierpliwym czekaniu na zapisy, które rozpoczynają się około półtora tygodnia przed zawodami. Biegi główne rozpoczynają się o godzinie 9 a po nich są biegi dla dzieci i młodzieży. To pozwoli zarówno rodzicom, jak i dzieciom wstać na biegi Przez Metry po Kilometry - powiedział Piotr Kitliński.

Jesienna Dycha i biegi "Przez Metry po Kilometry" odbędą się 18 września. Więcej informacji na facebookowej stronie Maratonu Lubelskiego oraz pod adresem maraton.lublin.eu