"Odliczamy - pomagamy". 27 wrzesnia w Lublinie studniówka Szlachetnej Paczki

2022-09-26 13:58
Studniówka Szlachetnej Paczki
Autor: Szlachetna Paczka Lubelskie

O Szlachetnej Paczce najczęściej słyszymy w grudniu, kiedy pomoc trafia do potrzebujących. ​Tymczasem to teraz, jesienią do rodzin, którym przyda się wsparcie, docierają wolontariusze. Będzie można ich spotkać na Placu Litewskim.

Będą wyjątkowe stroje i obowiązkowy polonez a przede wszystkim okazja by pokazać, że każda osoba może nieść dobro. Mówi Karolina Magryś, menadżerka operacyjna Szlachetnej Paczki w województwie lubelskim. - Zamiast balowych sukien i garniturów - kolorowe koszulki. W miejsce przedmaturalnego stresu - radość oczekiwania na Weekend Cudów. To niezwykły moment roku, kiedy pomoc materialna trafi do potrzebujących rodzin w ramach kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Ten magiczny weekend na mniej niż 100 dni. Nie zabraknie poloneza, który poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Lublin. Będą również występy solistek. Studniówka to tez doskonała okazja do porozmawiania z wolontariuszami Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. To siostrzany projekt Paczki, który wspiera dzieci z niskim poczuciem własnej wartości. Mamy nadzieję, że ci, którzy spotkają się z nami w wtorkowe popołudnie, zostaną na dłużej jako przyszli wolontariusze.

W ubiegłym roku w ramach Szlachetnej Paczki pomoc otrzymało 809 rodzin w województwie lubelskim. By w tym roku skala wsparcie była podobna, potrzeba około 200 wolontariuszy. Informacje o tym, jak zostać wolontariuszem są dostępne na stronie superw.pl. Początek Studniówki Szlachetnej Paczki pod hasłem "Odliczamy - Pomagamy" na Placu Litewskim w Lublinie we wtorek 27 września o godzinie 17. Szczegóły na facebookowej stronie wydarzenia.