Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Lublina

2021-12-30 11:19
Orszak Trzech Króli 2022
Autor: KSM AL Orszak Trzech Króli w Lublinie - plakat

Będzie wspólne świętowanie, barwny korowód i koncert kolęd. Orszak Trzech Króli w Lublinie organizuje Katolickie Stowarzyszanie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Orszak jest wydarzeniem o charakterze prorodzinnym i religijnym i rozpocznie się Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej.

Orszak Trzech Króli w Lublinie organizuje Katolickie Stowarzyszanie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

- Po raz trzynasty można będzie wziąć udział w tym pięknym wydarzeniu - mówi ksiądz Krzysztof Krzaczek -asystent kościelny lubelskiego KSM i dodaje - W świecie, który jest przebodźcowany, gdzie jest bardzo dużo złych informacji, chcemy wyjść z bardzo prostym komunikatem, z wielką radością, do tych wszystkich, którzy być może w ostatnim czasie stracili nadzieję, doświadczyli trudnych momentów w swoim życiu. Chcemy wspólnie świętować w sposób bezpieczny i mądry oraz dać ogromną radość i nadzieję do przeżycia tego roku, który jest przed nami.

Wydarzenie będzie się rozpoczynało Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 10.00, następnie Orszak Trzech Króli ruszy ulicami miasta, aby w ten sposób wyrazić swoją radość płynącą z Bożego Narodzenia przez m.in. wspólne śpiewanie kolęd, kolorowe stroje i pokaz talentów różnych artystów. Na zakończenie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z MDK nr 2.

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli z Archikatedry Lubelskiej przejdą przez Stare Miasto, ulice Krakowskie Przedmieście, Świętoduską, Lubartowską i Tysiąclecia na plac Zamkowy.

"Dzień dziś wesoły!” to hasło Orszaku Trzech Króli w Lublinie. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia.