Orszak Trzech Króli w Garbowie

Orszak Trzech Króli w Garbowie
Autor: Parafia Przemienienia Pańskiego w Garbowie Orszak Trzech Króli w Garbowie - plakat

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2022 roku po raz piąty ulicami Garbowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Co roku, tego dnia w wielu polskich miastach na nowo przywoływany jest ewangeliczny przekaz o ogłoszeniu prawdziwego Boga w Nowonarodzonym Jezusie. W tym roku hasło wydarzenia brzmi „Dzień dziś wesoły!”.

Tradycyjnie wydarzenie w Garbowie rozpocznie się o godzinie 9:45 od przywitania pastuszka, anioła i monarchów przed Domem Sióstr Salezjanek (Garbów, ul. Krakowskie Przedmieście 1). Następnie – w asyście lokalnej orkiestry, alpak i koni - uczestnicy wspólnie przejdą do kościoła parafialnego, gdzie odbędzie się najważniejsza część – Msza Święta. Tuż przed eucharystią goście ze wschodu złożą dary dzieciątku Jezus czekającemu w stajence oraz wspólnie z uczestnikami przemarszu obejrzą przedstawienie przygotowane przez dzieci z garbowskiego przedszkola prowadzonego przez Siostry Salezjanki.

Podobnie jak w latach poprzednich na gości orszaku czekać będą nie tylko korony, ciekawe gadżety ale także niespodzianki dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami. Każdy uczestnik, który chce wziąć udział w losowaniu 1 z 10 pluszowych wielbłądów musi zgłosić się do loterii z własnoręcznie zrobioną koroną. Pozostali uczestnicy mają szansę na wygranie równie ciekawych nagród. Osoby, które chcą zapewnić sobie dodatkowy los w konkursie mogą napisać swój własny list do Mędrców ze Wschodu. Pierwsze sto dzieci zgłaszających do loterii swoje korony otrzyma nagrodę gwarantowaną – „Garbowskie Łamigłówki”. Tak jak w poprzednich edycjach zostanie stworzona galeria Orszaku Trzech Króli – wielki plakat stworzony z rysunków dzieci uczęszczających do szkół garbowskiej parafii.

Ramowy plan spotkania:

9:45 – Rozpoczęcie spotkania przed Domem Sióstr Salezjanek, 1 część przedstawienia.

Przemarsz do kościoła (w asyście orkiestry dętej, alpak, koni)

ok. 10.10 – 2 część przedstawienia w kościele parafialnym

10.30 – Msza święta

Po Mszy świętej – losowanie nagród