Oskarowy Sylwester w Teatrze Osterwy w Lublinie

Oskarowy Sylwester - plakat wydarzenia
Autor: Teatr Osterwy Oskarowy Sylwester - plakat wydarzenia

Zespół Teatru Osterwy przygotował na ostatni wieczór roku dwie wyjątkowe propozycję wspólnego spotkania. Widzowie zobaczą spektakl „Księżyc i magnolie” oraz przeniosą się w klimat lat dwudziestych XX wieku do samego Hollywood.

To będzie niezapomniany wieczór sylwestrowy w Teatrze Osterwy. O godzinie 17:00 i 21:00 odbędzie się "Oskarowy Sylwester w Teatrze Osterwy” ze spektaklem „Księżyc i magnolie”.

Cały zespół Teatru Ostery przygotował na 31 grudnia dwie propozycje spędzenia tego wyjątkowego  wieczoru. Pierwsza, dla tych, którzy chcą rozpocząć świętowanie wcześniej. Już o godzinie 17:00 zagrany zostanie  spektakl „Księżyc i magnolie”, a po przedstawieniu wzniesiony będzie wspólny toast lampką szampana.

Druga propozycja to niezapomniany wieczór sylwestrowy w Teatrze, w klimacie lat dwudziestych XX wieku i Oskarowego filmu „Przeminęło z wiatrem”! Wszystko rozpocznie się  o godzinie 21:00 spektaklem „Księżyc i magnolie”, opowiadającym o powstaniu filmowego arcydzieła. To oczywiście nie koniec atrakcji! Po spektaklu ciąg dalszy część sylwestrowej nocy, w atmosferze Hollywood minionego wieku, z wieloma atrakcjami i poczęstunkiem przygotowanym w klimacie spektaklu „Księżyc i magnolie”. 

"Księżyc i magnolie” to sztuka, która w dynamiczny i okraszony komizmem sposób przedstawia nie tylko proces twórczy, ale także naturę człowieka.

Pięć dni i nocy to czas, który dla producenta filmowego Davida O. Selznicka wiąże się z walką – walką o spełnienie swych niemałych ambicji, z walką o prestiż w wielkim świecie Hollywoodu,  a wreszcie z walką o film, którego powstanie uzależnione jest nade wszystko od pogłębionej znajomości powieści Margaret Mitchell.

Za prawa do ekranizacji „Przeminęło z wiatrem” wytwórnia Selznick International Pictures zapłaciła rekordową wówczas sumę 50 tysięcy dolarów. Jak się okazało, pełna nieporozumień praca nad scenariuszem wymagała dużej samokontroli i umiejętności przekraczania granic możliwości. Kilku potencjalnych autorów adaptacji, kilku reżyserów i stojący na czele, silnie narzucający swe artystyczne wizje Selznick to tylko część z elementów układanki, mającej finalnie ułożyć się w całość nazwaną największym sukcesem finansowym w dziejach kina.

„Księżyc i magnolie” to sztuka pozwalająca na wejście do pełnego gwaru gabinetu, w którym powstaje finalny zarys filmowego scenariusza. Za jej sprawą widz dowie się jak w rzeczywistości wyglądają realia funkcjonowania przemysłu kinowego oraz jak nadzór wybuchowego pracoholika może wpłynąć na zrodzenie się magii Kina przez duże „K”. W całej zawiłości nie można zapomnieć o kontekście historycznym, a dokładniej o realiach wojny secesyjnej oraz związanej z nią integracji amerykańskiej tożsamości.

Wszystkie szczegóły sylwestrowego wieczoru w teatrze są na stronie: www.teatrosterwy.pl