Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie zaprasza na uroczystości odpustowe [AUDIO]

Odbędą się w niedzielę 27 kwietnia o 12. O 15 parafia zaprasza na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu - mówi proboszcz, ksiądz Wojciech Iwanicki.
- Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święty Jan Paweł II, apostoł Miłosierdzia Bożego, w różnych wypowiedziach oraz ustanawiając to święto, wskazał nam, że ten dzień jest dniem szczególnym nie tylko dla Polaków, ale dla całego świata. Wtedy odkrywamy na nowo orędzie Miłosierdzia Bożego, na nowo staramy się je zrozumieć. Wsłuchujemy się w święte słowa, które Pan Jezus skierował do świętej siostry Faustyny. Jesteśmy wierni temu przesłaniu i uroczyście przygotowujemy się nie tylko w naszej parafii miłosierdzia Bożego, ale we wszystkich parafiach, które ten tytuł noszą. A jest ich kilka w naszej archidiecezji - mówi ksiądz Wojciech Iwanicki, proboszcz lubelskiej parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.
- Ja zapraszam bardzo serdecznie do parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie. Główne uroczystości w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00. Będziemy starali się tą niedzielę przeżyć w sposób szczególny właśnie poprzez tą uroczystą Mszę Świętą. Zapraszam także na godzinę 15:00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Uroczyście, przy wystawionym na Świętym Sakramencie, będzie odmawiana w naszym kościele. Niedziela Miłosierdzia Bożego, w parafii Miłosierdzia Bożego. Coś wyjątkowego, warto przyjechać - zaprasza ksiądz Wojciech Iwanicki.
Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził Święto Miłosierdzia Bożego dla wszystkich diecezji w Polsce na prośbę Episkopatu. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny, 30 kwietnia 2000 roku, Papież ogłosił je dla całego Kościoła. Wcześniej, od połowy lat 80-tych ubiegłego wieku było obchodzone w archidiecezji krakowskiej, później robili tak również niektórzy polscy biskupi w swoich diecezjach.