Parafia w Kazimierzówce zaprasza na Jerycho Różańcowe

2022-08-11 12:13
Jerycho Różańcowe w Kazimierzówce
Autor: Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kazimierzówce

​To będzie nieustanna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem przez cały tydzień, dniem i nocą. Wydarzenie jest przygotowaniem do 75-lecia istnienia parafii i sierpniowego odpustu.

To okazja do wspólnej modlitwy o umocnienie w wierze, nawrócenie grzeszników, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla parafii i Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Mówi proboszcz, ksiądz Józef Swatowski. - Dotychczas organizowaliśmy Jerycha Różańcowe w skrócie, to znaczy dobowe. Przed uroczystością odpustową w Kazimierzówce oraz przed uroczystością odpustową Świętego Józefa Robotnika w kaplicy w Krępcu było to Jerycho dobowe. W tym roku, też w związku z rocznicą 75-lecia parafii spróbujemy zorganizować Jerycho w pełnym wymiarze a więc całotygodniowe przed uroczystością odpustową. Rozpocznie się ono Mszą Świętą 15 sierpnia o godzinie 18 w kościele parafialnym w Kazimierzówce. Są zapisy by był dyżur przynajmniej godzinny. Oparłem to o Koła Żywego Różańca, jest ich 9 w naszej parafii. Łatwiej było to uczynić aby kościół nie był pusty, by przed Najświętszym Sakramentem zawsze ktoś był. Mam nadzieję, że ta modlitwa, która jest nam wszystkim potrzebna wybrzmi tu u nas w kościele. Ówczesny biskup lubelski, Stefan Wyszyński erygował tą parafię w 1947 roku. Główną patronką jest Matka Boża Częstochowska, czujemy się wyróżnieni z tego powodu, naszym patronem jest również Święty Jan Chrzciciel.

Jerycho zakończy się 22 sierpnia o 18. Sam odpust w święto Matki Boskie Częstochowskiej 26 sierpnia. Więcej informacji na stronie parafii kazimierz.parafia.info.pl