Parafia w Kazimierzówce zaprasza na uroczystości odpustowe

2022-08-18 15:41
Parafia w Kazimierzówce zaprasza na uroczystości odpustowe
Autor: Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kazimierzówce

Każdego roku odbywają się 26 sierpnia, ponieważ parafia jest pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku poprzedza je Jerycho Różańcowe. Jest też przygotowaniem do 75-lecia parafii.

Całodobowa modlitwa rozpoczęła się 15 i potrwa do 22 sierpnia. Mówi proboszcz parafii, ksiądz Józef Swatowski: - Główną patronką jest Matka Boża Częstochowska, czujemy się wyróżnieni z tego powodu. Zaraz za nią patronem parafii jest Święty Jan Chrzciciel. W wigilię odpustu, czyli 25 sierpnia, już od wielu lat odprawiamy Mszę Świętą na cmentarzu i modlimy się w intencji zmarłych z naszej parafii. Rozpocznie się o godzinie 18 i poprzedzimy ją Różańcem. Uroczystość odpustowa będzie 26 sierpnia. Sumę o godzinie 12 łączymy z dziękczynieniem za tegoroczne zbiory. Jest to dzień pracy, więc będzie także Msza Święta o godzinie 18. To propozycja dla tych osób, które pracują ale chciałyby uczestniczyć w uroczystościach odpustowych jednocześnie z możliwością uzyskania odpustu przez te osoby.

Zbliżająca się rocznica powstania parafii jest też okazją do przypomnienia jej kart historii, dodaje duchowny. - Ówczesny biskup lubelski, Stefan Wyszyński erygował parafię w 1947 roku. Świątynia drewniana została tutaj złożona i przywieziona z Lublina. Służyła do początku lat 90-tych XX wieku, kiedy został wybudowany kościół murowany. Przed laty była to jedyna parafia w okolicy. Chodzili do niej wierni nie tylko z Kazimierzówki ale i z całego Świdnika - dodaje ksiądz Swatowski.

Więcej informacji o uroczystościach odpustowych i historii parafii można znaleźć na stronie kazimierz.parafia.info.pl