Pokazali charakter i odwagę. Motor Lublin - Kotwica Kołobrzeg 3-1

2022-10-17 12:53
Motor Lublin
Autor: Motor Lublin

Lider drugiej ligi i najlepsza drużyna rudny jesiennej niestraszna dla żółto-biało-niebieskich. Motorowcy pewnie pokonali drużynę z Pomorza i są o krok od opuszczenia strefy spadkowej.

Mecz zaczął się dla żółto-biało-niebieskich znakomicie, bo od prowadzenia już w drugiej minucie. - Ten zespół po ostatnich zawodach zasługuje na pochwały za całe 90 minut na boisku - powiedział po końcowym gwizdku trener Motorowćów, Goncalo Feio.

- To było spotkanie, w którym lepsza drużyna wygrała i to zdecydowanie. Moi piłkarze pokazali charakter, tożsamość z tym co robimy, odwagę, żeby grać w piłkę i wziąć grę na siebie, a do tego grać pressingiem. To jest sztuka grać pressingiem, a my robiliśmy to odważnie, do skutku i bez wątpliwości. Graliśmy z liderem i zespołem, który zdominował całkowicie ligę. W ataku pozycyjnym to był nasz najlepszy występ. W pierwszej połowie powinniśmy strzelić minimum jedną bramkę więcej. To jest zespół, który ja chcę widzieć. Ja wierzę i moi zawodnicy wierzą, że im lepiej będziemy grać, to tym większe mamy szanse na zwycięstwo. W trudnych momentach zespół był konsekwentny, pokazaliśmy charakter i się nie podłamaliśmy. Taki był Motor i taki zespół chcemy widzieć częściej, a ja jestem o to spokojny - dodał trener Motoru.

W Motorze tymczasem już trwają przygotowania do meczu 1/16 finału Pucharu Polski, lubelska drużyna zagra z Ekstraklaswoym Zagłębiem Lublin. Pierwszy gwizdek już we środę o 18 na Arenie.