Pomagają mieszkańcy, urzędnicy i strażacy z OSP

2022-03-16 11:30 Maciej Kurek
Zajęcia z rękodzieła dla uchodźców z Ukrainy
Autor: Gmina Głusk

Działają duże miasta i mniejsze, lokalne społeczności. W pomoc uchodźcom z Ukrainy od samego początku zaangażowała się podlubelska gmina Głusk.

W nowo wybudowanych świetlicach wiejskich uchodźcy z Ukrainy znaleźli tymczasowy dach nad głową. W zbiórkę darów zaangażowali się urzędnicy i mieszkańcy. - Pomagamy na miejscu ale wysyłamy też wsparcie na wschód - mówi Sylwia Jurek, przewodnicząca Rady Gminy Głusk. Jak dodaje: - Organizujemy zbiórki, jest powołany sztab kryzysowy, w jego skład wchodzi wójt i pracownicy urzędu. Nasza gmina pomaga gminie partnerskiej w Ukrainie. Zaraz na początku działań wojennych nasza gmina przekazała gminie Lubieszów sprzęt zorganizowany przez strażaków. Były to motopompy i inny sprzęt specjalistyczny, który przyda się ukraińskim strażakom.

Osoby, które chcą przekazać dary, takie jak żywność, chemię, czy odzież, powinny kontaktować się z Urzędem Gminy. Samorząd przygotował miejsca, do których można dostarczać pomoc dla uchodźców. Ruszyła tez pomoc finansowa. Numer konta i adresy punktów zbiórek są dostępne na stronie glusk.pl w zakładce "aktualności".