Pomóż przygotować Wielkanocną Paczkę Brata Alberta

2023-03-21 14:48
Bractwo Miłosierdzia imienia Świetego Brata Alberta w Lublinie
Autor: Bractwo Miłosierdzia imienia Świetego Brata Alberta w Lublinie

Organizacja chce przygotować około 350 paczek dla najuboższych mieszkańców Lublina. Ruszyła zbiórka środków, można też przekazać trwałą żywność i środki czystości.

Dary mają pomóc godnie przeżyć nadchodzące święta osobom najuboższym. - Są wśród nas osoby, które święta spędzą w samotności. Bez rodziny, bez smacznego posiłku, bez dachu nad głową i bez poczucia bezpieczeństwa. Sytuacja wśród naszych podopiecznych ale także wśród darczyńców jest co raz trudniejsza - przyznaje Monika Zielińska, prezes Bractwa.

- Zbieramy środki finansowe za zakup żywności dla osób w kryzysie. Jeżeli możesz, dołóż coś od siebie. Dlaczego teraz? Ponieważ zbliża się Wielkanoc. Czas, który większości z nas kojarzy się z odświętnym śniadaniem z najbliższymi, odpoczynkiem, wypełnionym po brzegi koszyczkiem i ciepłą, rodzinną atmosferą. Pamiętajmy jednak, że wśród nas – naprawdę bliżej niż nam się wydaje - są osoby, które święta spędzą w samotności. Bez rodziny, bez smacznego posiłku, bez dachu nad głową i bez poczucia bezpieczeństwa - dodaje Monika Zielińska.

 - Nie każdy ma tyle szczęścia, by pozwolić sobie na odświętny posiłek podczas Wielkanocy. Chcemy dać naszym podopiecznym poczucie wsparcia, dobra i przede wszystkim – przywrócić wiarę w lepsze jutro. Naszym celem na nadchodzące Święta Wielkanocne jest rozdanie osobom w kryzysie ubóstwa 250 świątecznych Paczek Brata Alberta, w których znajdą się m.in.: wędlina, słodycze, jajka, majonez, chleb, świąteczne ciasto, chrzan, makaron, barszcz, pasztet, masło, sałatka i inne produkty spożywcze, które pozwolą na przygotowanie wielkanocnego posiłku - czytamy na stronie Bractwa.

W zbiórkę środków w ramach Paczki Brata Alberta można włączać się do pierwszych dni kwietnia. Dary trafią do potrzebujących podczas śniadania wielkanocnego, które odbędzie się 5 kwietnia. Szczegóły na stronie albert.lublin.pl