"Przez Metry po kilometry" - ostatnie zawody w tym roku

2022-11-02 16:07
Trwają zapisy na biegi Przez Metry po Kilometry
Autor: Trwają zapisy na biegi "Przez Metry po Kilometry"

Dystanse od 50-ciu metrów do kilometra dla przedszkolaków i nastolatków. W najbliższą niedzielę, 6 listopada biegowi "Chęć na Pięć"​ będą towarzyszyć zawody dla dzieci i młodzieży.

- Każdy, niezależnie od zajętego miejsca, dostanie na mecie pamiątkowy medal. Zapisy już trwają, mówi Piotr Kitliński, jeden z organizatorów. - Propozycja jest taka sama, jak przy pozostałych, organizowanych przez nas biegach. Dystanse są dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Wynoszą od 50-ciu metrów do kilometra. Wraz z wiekiem w regulaminie jest opisana długość trasy. Dla dzieci i młodzieży liczą się nie tylko konkretne zajęte na mecie miejsca ale też ukończenie zawodów. Wiąże się ono ze zdobywaniem naklejek i byciem sklasyfikowanym w Małym Grand Prix Lublina. Mamy cały przekrój uczniów ze szkół podstawowych i z przedszkoli - dodaje Kitliński.

- Zaszczepianie w dzieciach i młodzieży sportowej pasji przekłada się na zainteresowanie biegami. Od pewnego czasu dzielimy biegi na każdy rocznik osobno. - mówi Piotr Kitliński. Zawody, które odbędą się w niedzielę w Wąwozie Rury LSM, ruszają o godzinie 12. Godzinowy program biegów dla każdego rocznika i link do zapisów jest na stronie maraton.lublin.eu