Przyjdź na festyn i wesprzyj Olusia

2022-06-10 18:10
Festyn Wyszyński gra dla Olusia
Autor: facebook.com/NaprzodOlus

Aleksander, to roczny chłopiec, który urodził się z zespołem regresji kaudalnej, czyli rozległymi wadami w obrębie kręgosłupa i kończyn dolnych. Każdy może mu pomóc stanąć na nogi!

Jak mówi mama Olusia, Natalia Słomka: - Przed moim synkiem ważne wydarzenie, ponieważ czeka go operacja. Będzie obejmowała jedno kolanko i dwie stopy. Zespół regresji kaudalnej w swoich skutkach spowodował szereg wad, jakimi są: stopy końsko-szpotawe, brak kości krzyżowej, nieprawidłowo zlokalizowany końcowy odcinek rdzenia kręgowego, wrodzone zwichnięcie bioderek i prawą nerkę o cechach dysplazji torbielowatej. Te wady nie pozwalają Olusiowi chodzić. Możliwość uzyskania sprawności daje mu operacja. Podejmie się jej ortopeda ze Stanów Zjednoczocnych. Koszt zabiegu to 300 tysięcy złotych i nie jest on refundowany przez NFZ. Dziękujemy za każde okazane wsparcie.

Rodzice uruchomili zbiórkę na leczenie i rehabilitację Olusia. Działą również profil na facebooku "Naprzód Oluś" i grupa "Olusiowe licytacje". Wesprzeć chłopca będzie również można w najbliższą niedzielę podczas festynu "Wyszyński gra dla Olusia", który jest organizowany przez Szkołę Podstawową imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu Kolonii. Początek 12 czerwca o godzinie 12.