Rewolucja kadrowa w Motorze Lublin

2022-06-22 14:11
Jakub Staszak nowym piłkarzem Motoru Lublin
Autor: Motor Lublin

Przyszedł nowy trener a dotychczasowy szkoleniowiec bramkarzy, Arkadiusz Onyszko odpowiada teraz za transfery. Jak sam mówi, został wrzucony na głęboką wodę ale lata spędzone na boisku i wyrobione kontakty teraz procentują​.

22.06 czerwca żółto-biało-niebiescy ogłosili nowy nabytek i zapowiadają, że to nie koniec wzmocnień. - Piłkarzem Motoru został Jakub Staszak. Zawodnik związał się z klubem kontraktem do 30 czerwca 2024 roku. Trwają też rozmowy w sprawie dwóch dużych transferów, dwóch dużych nazwisk - mówi Onyszko.

- Kuba to młody, utalentowany zawodnik, który zdążył już zebrać duże doświadczenie na poziomie pierwszej i drugiej ligi. Niewątpliwie będzie ważnym ogniwem naszego zespołu. To piłkarz, który może występować zarówno w roli bocznego obrońcy, jak i pomocnika. Ma umiejętności, które pozwolą mu zaadaptować się w zespole i wykorzystać swój potencjał w drużynie – mówi trener Stanisław Szpyrka.

Onyszko, który pochodzi z Lublina to były reprezentant Polski i wicemistrz olimpijski. Bramkarzy Motoru trenował od 2012 roku. Jak dodaje, przewagą Motoru może być stabilna sytuacja finansowa. Miasta, które są głównymi udziałowcami wielu klubów piłkarskich w Polsce, będą mieć w przyszłości problemy ze spinaniem budżetu. Jak dodaje, Praca za biurkiem i przy telefonie oznacza, że trenowanie bramkarzy zeszło na boczny tor.

Klub musi poradzić sobie z presją czasu, bo II liga rusza 16 lipca. Dzisiaj [22.06] od 16 Motor gra swój pierwszy sparing przed nowym sezonem. Rywalem jest Sandecja Nowy Sącz.