Rusza drugi cykl spotkań "Kulturalnie o Wierze"

2022-09-27 15:32
Spotkania Młodych Kulturalnie o Wierze
Autor: Duszpasterstwo Młodzieży Chełm - Młodzi z Jezusem

To rozmowy i świadectwa aktorów, sportowców czy ludzi mediów, którzy są blisko Pana Boga i dzielą się swoim doświadczeniem wiary. Zapraszają Duszpasterstwo Młodzieży Chełm - Młodzi z Jezusem i Parafia pw. Narodzenia NMP w Chełmie.

Gościem pierwszego z nich będzie Jakub Wachnik, siatkarz drużyny LUK Politechnika Lublin. Opowie o tym, jak odnalazł na nowo Boga i jak to być wierzącym sportowcem. Skąd pomysł na takie spotkania i dlaczego odbywają się właśnie pod nazwą "Kulturalnie o Wierze"? Mówi ksiądz Szymon Majewski, jeden z organizatorów:

- Chcemy zaprosić zwłaszcza ludzi młodych do tego, by rozwijać swoją wiarę. Widzimy taki trend, że co raz więcej młodych traktuje wiarę jako coś wstydliwego, coś, co nie jest modne i do czego nie warto się przyznawać. Zorganizowaliśmy już drugi cykl spotkań "Kulturalnie o Wierze". Zapraszamy do niego osoby, które są znane ze świata sportu, filmu, estrady czy mediów i zarazem są osobami głęboko wierzącymi. Rozmawiamy, jak sama nazwa wskazuje "Kulturalnie o Wierze". Sama nazwa powstała z tego względu, że widzimy jak w internecie mówi się o wierze. Dzieje się to jednak w sposób bardzo niekulturalny. Nie wygląda to zachęcająco, jeśli młodzi ludzie przyznający się do wiary spotykają się z hejtem. Zapraszamy do udziału w spotkaniu, by posłuchać lub samemu zadać pytanie. Gościem pierwszego spotkania w nowym cyklu będzie siatkarz LUK Politechniki Lubelskiej, Jakub Wachnik. Dzieli się na różnych spotkaniach świadectwem wiary. Opowiada o tym, jak spotkał Pana Boga i co to zmieniło w jego życiu, bo nie zawsze było tak kolorowo - mówi ksiądz Majewski.

Początek spotkania w niedzielę 2 października o godzinie 19 w Sali Różańcowej Bazyliki Narodzenia NMP w Chełmie. Wstęp jest wolny. Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia