Ruszyła 20. edycja Akademii Przyszłości

2022-10-20 17:28
Podopieczny Akademii Przyszłości -plakat
Autor: Akademia Przyszłości Podopieczni Akademii Przyszłości - plakat

Ogólnopolski program dedykowany jest dzieciom z niską samooceną. Dzięki wsparciu darczyńców, podopieczni Akademii uczą się dostrzegać swoje możliwości. W województwie lubelskim wciąż potrzeba też wolontariuszy - liderów działań.

Ponad 1800 dzieci, które znają odpowiedzi na pytania: Jak to jest nie mieć kolegów? Jak to jest nie mieć marzeń? Jak to jest czuć się nic nie wartym? – chciałoby dołączyć do tegorocznej 20. edycji Akademii Przyszłości. To będzie możliwe, dzięki darczyńcom. Można już ufundować wybranemu dziecku udział w programie. Akademia wspiera dzieci, które w siebie nie wierzą.

W Akademii Przyszłości wolontariusz spotyka się z dzieckiem raz w tygodniu. Podczas indywidualnych zajęć poświęca mu czas, uwagę, poznaje przyczynę braku wiary w siebie i towarzyszy mu w budowaniu pewności siebie – mówi Agnieszka Grzechnik, Dyrektorka Operacyjna Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – Dzięki pracy w Akademii, aż 82% dzieci zaczyna wierzyć w swoje możliwości, 80% ma ochotę na podejmowanie nowych wyzwań, a 72% staje się pewniejsza siebie. O tym, jak ważny jest ten program, mówią nie tylko liczby, ale też sami podopieczni. 13-letni Maciek zapytany o to, co zyskał dzięki Akademii, odpowiada: Odkryłem w sobie radość życia. 11-letnia Jola dowiedziała się, że umie ładnie śpiewać, a wcześniej się tego bardzo wstydziła.

Jak to działa? – Ufunduj Indeks dziecku

Spotkania dziecka i wolontariusza możliwe są dzięki wsparciu darczyńców. Na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl można przeczytać historie dzieci włączonych do programu, poznać ich marzenia, plany, niepewności i trudności. Wybierając konkretne dziecko, darczyńca funduje mu tzw. Indeks Sukcesów i umożliwia udział w programie Akademii Przyszłości.

W województwie lubelskim wciąż potrzeba jeszcze 8 Liderów Akademii Przyszłości! Są takie miejscowości, w których pomoc jest szczególnie potrzebna.

www.akademiaprzyszlosci.org.pl