Ruszyły zapisy na Jesienną Dychę. Bieg 18 września w Lublinie

2022-08-17 15:47
Ruszyły zapisy do Jesiennej Dychy
Autor: Maraton Lubelski maraton.lublin.eu

To będzie 10 kilometrów biegu ulicami centrum Lublina. Miłośnicy biegania już mogą rozpocząć przygotowania. zawody są okazją do przywitania na sportowo kolejnej pory roku.

O planowanej trasie i trenowaniu, które można zacząć jeszcze w wakacje opowie dyrektor zawodów, Piotr Kitliński. - 18 września odbędzie się Jesienna Dycha. Pogoda sprzyja bieganiu, część osób wyjeżdża na wakacje. Możemy wtedy zwiedzać nie tylko spacerując ale również biegiem. Sam tak robię, mam spakowane rzeczy do biegania. W miejscach turystycznych dzięki temu więcej i szybciej zobaczę interesujące miejsca. Przy okazji pracuje się nad lepszą kondycja i samopoczuciem. Przygotowujemy się do Jesiennej Dychy, która ma już atest. Uczestnicy już biegali na tej trasie. Chcemy zawody zorganizować na dosyć szybkiej trasie. Będzie ona wiodła od ulicy Krochmalnej, tam planujemy start. Następnie uczestnicy pobiegną długimi prostymi: ulicą Głęboką, częściowo Aleją Kraśnicką, Racławickimi czy Lipową. Rozmawiamy ze służbami, które zezwolą nam na pobiegnięcie zaplanowaną przez nas trasą - dodaje Piotr Kitliński.

Limit uczestników to 500 osób ale organizatorzy mogą go zwiększyć w przypadku dużego zainteresowania biegiem. Szczegóły na stronie maraton.lublin.eu