Skrzydlata Odyseja Umysłu jedzie do USA

2022-04-27 13:54
Skrzydlata Odyseja Umysłu 2022
Autor: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Skrzydła w Lublinie

Kilkoro jedenastolatków z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Skrzydła w Lublinie zdobyło wicemistrzostwo kraju, pod koniec maja jadą do Stanów reprezentować Polskę na światowych finałach.

3 kwietnia kilkoro jedenastolatków – Hania, Irenka, Kamil, Karolka, Madzia, Mikołaj i Olivka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Skrzydła w swojej kategorii zdobyli w Gdyni wicemistrzostwo Polski w konkursie Odyseja Umysłu 2022. Uzyskali w ten sposób możliwość reprezentowania Polski w Światowych Finałach w Stanach Zjednoczonych.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny i międzynarodowy konkurs. To idea, która uczy, że warto marzyć, zachęca do myślenia w sposób twórczy, samodzielny i nieszablonowy. Inspiruje do współpracy opartej na otwartości na innych ludzi i ich opinie. „Odyseja to konkurs twórczego rozwiązywania problemów”.

Samodzielnie, nie korzystając z pomocy z zewnątrz, jedynie we współpracy ze swoimi trenerami, nasi odyseusze wymyślili i opracowali rozwiązanie zadanego przez organizatorów problemu. Przygotowali przedstawienie oparte na własnoręcznie wymyślonych: scenariuszu, scenografii, kostiumach oraz konstrukcji z drzewa balsa.

Już niedługo od 24 do 29 maja w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej odbędą się Finały Światowe Odysei Umysłu. Niestety koszty podróży do USA dla kilkuosobowej drużyny i dwójki ich trenerów są bardzo duże. Przerastają nasze możliwości samodzielnego ich pokrycia w tak krótkim czasie. Rodzice robią, co mogą, dlatego nie wahają się również Was prosić o pomoc. Mają świadomość, że gdzie indziej wędruje obecnie wszelaka pomoc. Wierzą jednak, tak jak nasi uczniowie w trakcie przygotowań do konkursu, że jeżeli razem się postaramy, zaryzykujemy i uwierzymy, to się uda. Pomóżmy spełnić im marzenie, na którego szansę naprawdę ciężko zapracowali. Wiele osób może potwierdzić, ile poświęcili i ile włożyli wysiłku w przygotowania. Niejednego zachwycił ich rozwój, trudności, z którymi się mierzyli, radości i frustracje. I to naprawdę powód do dumy dla rodziców i całej społeczności szkolnej, że ta wspólna droga tak bardzo ich cieszyła.