Sport i formacja. Ministranci i lektorzy zagrają o puchar.

2022-04-19 15:34
XII Mistrzostwa LSO
Autor: Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej

23 kwietnia finały 12. Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej. W turnieju o Puchar Metropolity Lubelskiego weźmie udział około 700 uczestników na 6-ściu halach.

Mecze odbędą się na kilku obiektach. Główną areną mistrzostw będzie hala sportowa Uniwersytetu Medycznego. Finały Mistrzostw LSO w Lublinie odbędą się w Sobotę 23 kwietnia 2022 r. Rozpoczną się Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego o godzinie 10:00 w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, na ul. Bursztynowej 20. Następnie wszyscy ministranci i lektorzy rozjadą się z poszczególnych kategorii, do sześciu hal sportowych. Rozgrywki rozpoczną się o 11:45. Mecze finałowe na głównym obiekcie, jakim będzie hala sportowa Uniwersytetu Medycznego, zostaną rozegrane od godziny 16.

Jak mówi ksiądz Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz Ministrantów i Lektorów: - Jest słuszne, żeby łączyć wysiłek fizyczny z wysiłkiem duchowym. Człowiek staje się mocniejszy w sobie. Formacja duchowa dobrze łączy się ze zmaganiem sportowym, który podejmują chłopcy, gdy grają w halową piłkę nożną. To w pewien sposób również kształtuje ich jako ludzi. Uczy to gry fair play, zdrowej rywalizacji, wreszcie trzeba też umieć przegrać z godnością i pogratulować zwycięzcy.