Świdnicka Noc Kultury co raz bliżej [AUDIO]
To będzie noc do innych niepodobna. 31 sierpnia na program czwartej edycji złoży się kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń artystycznych.
Ta impreza to kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń artystycznych zlokalizowanych w miejskiej przestrzeni, skierowanych zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców. Twórcy spotkają się z nimi pod dachem oraz w plenerze. A wszystko po to, by wspólnie bawić się pod szyldem „Świdnickiej Nocy Kultury”.Organizatorem wydarzenia, które zaplanowano na 31 sierpnia, jest Miejski Ośrodek Kultury. Jego partnerem Miasto Świdnik. Patronat honorowy nad czwartą edycją „Świdnickiej Nocy Kultury”, realizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego, objął burmistrz Marcin Dmowski.
– To będzie wielogodzinna, pełna niezwykłych wrażeń uczta dla wszystkich mieszkańców Świdnika i gości spoza naszego miasta. W przygotowanym przez nas programie znalazły się propozycje i dla dzieci, i dla dorosłych. Na scenach zlokalizowanych w kilku miejscach zaprezentują się artyści z różnych dziedzin sztuki. Mamy nadzieję, że ten sierpniowy wieczór na długo pozostanie w pamięci publiczności. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy – mówi Monika Wójcik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.
Pierwsze wydarzenia wystartują o godz. 15.00. Ostatnie zakończą się o godz. 1.00 w nocy. Na jakie atrakcje mogą liczyć świdniczanie? Tak jak podczas poprzednich edycji, nie zabraknie spektakli i warsztatów artystycznych dla różnych grup wiekowych. Będą koncerty Lubelskiej Federacji Bardów, Świdnik Gospel Choir i Helicopters Brass Orchestra, a także koncert gordonowski dla najmłodszych. Zaplanowano seanse w kinie pod chmurką, silent disco, pokaz ognia i baniek mydlanych, jogę i kąpiel w dźwiękach. Dzieci na pewno chętnie przywitają się z Pszczółką Mają i wezmą udział w licznych animacjach. Wszystkie działania „Świdnickiej Nocy Kultury” odbywać się będą w kilku punktach, między innymi na placu Konstytucji 3 maja, na terenie zielonym przy Urzędzie Miasta, na parkingu podziemnym Galerii Venus, w Zaułku Poetów i muszli koncertowej CUS, przy Miejskim Ośrodku Kultury. Poza tym uliczki i skwery naszego miasta zmienią się plenerowe galerie sztuki, w których pojawią się niezwykłe instalacje.