Teatr Muzyczny w Lublinie organizuje wyjątkowy charytatywny koncert

2022-10-07 14:43
Koncert „Słyszę Cię - plakat
Autor: Teatr Muzyczny w Lublinie Koncert „Słyszę Cię" - plakat

Wydarzenie dedykowane jest młodym osobom, które zmagają się z problemami psychicznymi. Gwiazdami na scenie będą Viki Gabor i Kayah. W pomoc można się włączyć. Koncert, który jest finałem specjalnej akcji odbędzie się 7 października.

Koncert charytatywny „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży” już 7 października o godz. 18.00.

Podczas koncertu wystąpią artyści Teatru Muzycznego w Lublinie: Kamila Lendzion, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska i Patryk Pawlak. Gwiazdami wieczoru będą Viki Gabor i Kayah. Wokalistom będzie towarzyszył band Teatru Muzycznego w Lublinie.

Na koncert obowiązują wejściówki - cegiełki – wydawane w zamian za dary na rzecz Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. 

Wystąpią nie tylko gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej, ale także wyjątkowe artystki pochodzące z Lubelszczyzny - Wiktoria Franciszka Trynkiewicz oraz Julia Bieniek.

Wiktoria Franciszka Trynkiewicz – lublinianka, wokalistka występująca przez kilka lat z legendarnym zespołem Wanda i Banda, towarzysząca na scenie Wandzie Kwietniewskiej. Wiktoria wcieliła się w główną rolę w „High School Musical On Stage” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także gościnnie w rolę Edith Piaf w Teatrze Muzycznym w Lublinie, w spektaklu „Trzy Razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia. Laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali piosenki, a także programów telewizyjnych, m.in. „Szansy na sukces”.

Julia Bieniek ma 13 lat i pochodzi z Bogucina koło Lublina. Była uczestniczką 5. edycji „The Voice Kids” – podczas „Przesłuchań w ciemno” swoją interpretacją „Lovin’ You” Minnie Riperton odwróciła wszystkie fotele jurorów! W wieku 8 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a od 2 lat nad swoim głosem pracuje w Studiu Muzyki Rozrywkowej. Mimo młodego wieku współpracuje z profesjonalistami, m.in. Lubelską Orkiestrą Wojskową.

Szczegóły koncertu „Słyszę Cię" są na profilu i stronie Teatru Muzycznego w Lublinie.