Teatr Muzyczny w Lublinie - premiery oraz sprawdzone tytuły

2022-06-03 16:23
Scena ze spektaklu Królewna Śnieżka w Teatrze Muzycznym
Autor: Teatr Muzyczny w Lublinie Scena ze spektaklu Królewna Śnieżka

Na koniec sezonu widzowie zobaczą ponownie "Zemstę Nietoperza" w reżyserii Artura Barcisia, będą spektakle dla dzieci i widowisko „Muzyka Trójmorza”. Przed wakacjami przygotowano dla najmłodszych jak i dorosłych cykl wyjątkowych wydarzeń.

Będą sprawdzone tytuły i spektakle. Na scenę Teatru Muzycznego wróciła jedna z najpiękniejszych bajek, dobrze wszystkim znana z opowiadań, lektury „Baśni Braci Grimm”, a także z filmu - "Królewna Śnieżka". Zobaczymy ją w wersji baletowej. To znaczy, że historia Śnieżki, jej macochy – złej Królowej i siedmiu krasnoludków zostanie opowiedziana tańcem. Baletowa wersja „Królewny Śnieżki” skomponowana (na podstawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego) przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. przyniosła autorowi ogromną popularność i niesłabnącą sympatię młodych widzów. Losy pięknej i dobrej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali od lat dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

W czerwcu jeszcze jeden spektakl dla dzieci - "Kot w butach" to przedstawienie przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postacie. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek - wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot... łapie myszy w królestwie.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

Kolejną propozycją w czerwcu są "Przeboje Trójmorza” - widowisko muzyczne będące podróżą przez kulturowy tygiel tego regionu, ukazującą magię muzyki i słowa, magię Trójmorza. To pełen przekrój gatunków muzycznych od walca przez pieśni bałkańskie, dobrze wszystkim znane przeboje polskie i zagraniczne, a także muzyka filmowa.

Na koniec tego sezonu w Teatrze Muzycznym „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa. Uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Po pierwszym wystawieniu zdobyła wszechświatową sławę i do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych. Wspaniała muzyka - walce, polki, arie oraz intrygujące, pełne humoru libretto, w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima - tym razem w reżyserii Artura Barcisia.

Szczegóły poszczególnych wydarzeń są na profilu i stronie Teatru Muzycznego w Lublinie.