Teatr Osterwy w Lublinie pogrążony w żałobie

2022-01-12 12:06
Przemysław Gąsiorowicz
Autor: Teatr Osterwy Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Aktor Teatru Osterwy, Przemysław Gąsiorowicz zginął w wypadku samochodowym, jadąc na pogrzeb swojego kolegi ze sceny Witolda Kopcia. Na znak żałoby na budynku teatru przy ul. Narutowicza wywieszono flagi z kirem, a w witrynie zostało umieszczone zdjęcie tragicznie zmarłego aktora. Żałobie potrwa do 16 stycznia.

Przemysław Gąsiorowicz jechał na pogrzeb swojego kolegi z teatru. Po drodze doszło do tragicznego w skutkach wypadku i 43-letni aktor zmarł. W Teatrze Osterwy ogłoszono siedmiodniową żałobę.

Na znak żałoby na budynku Teatru zostały wywieszone flagi z kirem, a w witrynie zostało umieszczone zdjęcie aktora. Ze względu na zaistniałą sytuację, przed każdym zaplanowanym na ten tydzień spektaklem, publiczność zostanie poinformowana o ogłoszonej żałobie. Przed rozpoczęciem spektaklu będzie wprowadzona minuta ciszy. Aktorzy po zagranym spektaklu nie wyjdą do ukłonów, publiczność po zakończonym spektaklu będzie poproszona o opuszczenie widowni w milczeniu, nie nagradzając aktorów brawami.

W foyer teatru wystawiona jest także księga kondolencyjna oraz puszka do której można składać datki na wsparcie rodziny Przemysława Gąsiorowicza. Żałoba w Teatrze Osterwy potrwa do 16 stycznia.

Na profilu Teatru Osterwy czytamy:

Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, był naszym przyjacielem, człowiekiem z sercem na dłoni, uosobieniem dobroci i serdeczności. Lubili i cenili go wszyscy w Teatrze, od koleżanek i kolegów z zespołu aktorskiego, przez zespół techniczny, po każdego z dyrektorów. Przemek był wybitnie utalentowanym i bardzo pracowitym artystą, a jednocześnie skromnym, szczerym, nieśmiałym, pełnym ciepła i empatii człowiekiem.

Nieoczekiwanie i za szybko odszedł ktoś, kto był prawdziwym uśmiechem naszego Teatru; ktoś, dzięki komu czuliśmy się jak rodzina. Wszyscy w Teatrze zostaliśmy pozbawieni iskry szczęścia i dobroci, którą Przemek miał zawsze przy sobie.

Łączymy się w żalu i bólu z najbliższymi Przemka: Rodziną, Przyjaciółmi, wszystkimi, którzy znali go i kochali.

Dyrektor oraz Pracownicy Teatru im. Juliusza Osterwy