​Terapeuci z Puław stworzyli książkę do czytania włączającego

2022-10-28 16:34
Jeż Ignacy jest bohaterem drugiej części książki do czytania włączjącego
Autor: Spółdzielnia Socjalna Inicjatywa w Puławach Jeż Ignacy jest bohaterem drugiej części książki do czytania włączjącego

Bezpłatne wydawnictwo przeznaczone jest dla dzieci, które nie używają mowy w sposób czynny. Bohaterem edukacyjnej bajki jest "Jeż Ignacy". Jego przygody mają zachęcić dzieci do mówienia.

Spółdzielnia Socjalna Inicjatywa w Puławach prowadzi działania edukacyjne, terapeutyczne i rehabilitacyjne. Spółdzielnię tworzy kadra 40 osób, którą stanowią nauczyciele wychowania przedszkolnego, pedagodzy, psycholodzy, fizjoterapeuci, logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej oraz pracownicy administracyjni. Październik to miesiąc, który na całym świecie poświęcony jest szerzeniu informacji na temat alternatywnych i wspomagających metod komunikacji. Zespół Centrum Terapii i Diagnozy Inicjatywa, jak co roku dołączył się do tych obchodów. Efektem podjętych działań jest stworzenie autorskiej książki do czytania uczestniczącego.

Jeż Ignacy ponownie będzie bohaterem książki do wspólnego czytania, pomagającej w komunikacji alternatywnej.

- To bajka zrobiona w formule książki edukacyjnej, książki do czytania włączającego. W bajce brakuje poszczególnych wyrazów i dziecko musi je uzupełniać. Może to robić na kilka sposobów. Może wklejać je na rzepy, pokazywać je palcem, a także wypowiedzieć.  Najważniejszym zadaniem książki i tej formy pracy jest to, aby zachęcić dziecko do mówienia - Paweł Romański z puławskiej Spółdzielni Socjalnej Inicjatywa.

Książę można będzie bezpłatnie otrzymać w siedzibie organizacji w Puławach przy ulicy Eustachiewicza 1,  lub pobrać ze strony: inicjatywa.pulawy.pl Książkę do samodzielnego druku w formacie PDF oraz zapasowe arkusze obrazków PCS można pobrać z linka: https://tiny.pl/7n45d