To sport i formacja w Chełmie dla dzieci i młodzieży

2022-05-16 15:29
Gminna Szkolna Liga Rowerowwa ze Świętym Janem Pawłem II
Autor: Parafia pw. Św. Rodziny w Chełmie

Na Szkolną Ligę Rowerową ze Świętym Janem Pawłem II zaprasza Parafia Świętej Rodziny w Chełmie. Pierwszy wyścig w najbliższą sobotę 21 maja.

Potrzebne są chęci, sprawny rower, kask no i zgłoszenie, bo zapisy już trwają​. Jak mówi ksiądz Karol Mazur, wikariusz parafii - zapraszamy najmłodszych, nawet 4-5 latków na zawody rowerowe, które odbędą się na wokół kościoła. Starsze dzieci będą ścigać się na placu przy kościele. W zależności od wieku i kondycji będzie do przejechania odpowiednią ilość okrążeń. Do zawodów można się również przygotować. Chodzi o sprawdzenie roweru, zabranie ze sobą kasku, tak, aby było bezpiecznie. To propozycja nawet dla czterolatków ale i uczniów szkół.

Nie be powodu zawody mają za patrona papieża z Polski. - Jan Paweł II jest bardzo związany z maryjnym miesiącem majem. Papież z Polski pokazywał, ze czynne uprawianie sportu pozwala rozwijać ciało, duszę i kształtować osobowość młodego człowieka. Będziemy podczas zawodów przyzywać jego wstawiennictwa.

Wyścig, który odbędzie się na placu przy chełmskim kościele będzie pierwszym z cyklu. Kolejne zawody w czerwcu i wrześniu. Szczegóły i zapisy na facebookowej stronie wydarzenia.