Trwają zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej

2022-07-28 9:23
SMAL - plakat
Autor: CDMLublin SMAL w Garbowie - plakat

Pod koniec wakacji młodzi ludzie z Lubelszczyzny spotykają się w Garbowie, dzieląc się radością płynącą z wiary. Jubileuszowa 10. edycja SMAL potrwa od 18 do 21 sierpnia. Wypełniona będzie wspomnieniami, ważnymi rozmowami i muzyką. Zapisy już ruszyły.

SMAL to czas odnawiania relacji z Panem Bogiem, ale też okazja do dobrej zabawy. Jubileuszowy program sierpniowego spotkania będzie bardzo atrakcyjny zapewniają organizatorzy wydarzenia, które w Garbowie odbędzie się po raz dziesiąty.

Jubileuszowe 10. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się w dniach od 18 do 21 sierpnia w Garbowie.

- Jak wskazuje nazwa jest to spotkanie dla młodzieży. Dedykowane jest uczniom najstarszych klas szkół podstawowych, szkół średnich oraz tym którzy są na studiach. Zapraszamy wszystkich młodych, zarówno tych z grup formacyjnych, jak i osoby, które  poszukują swojego miejsca w Kościele.  Jesteśmy otwarci na ludzi szukających Boga i siebie w tym bardzo nieprzewidywalnym czasie na świecie. Kościół troszczy się o każdego człowieka, także dla młodych ludzi tworzy przestrzeń spotkania z Bogiem i bliźnimi. Takim miejscem i przestrzenią  jest właśnie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie -  mówi ksiądz Emil Mazur, dyrektor SMAL.

SMAL jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym w Garbowie (teren przy kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, ul. Krakowskie Przedmieście 27) przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą doświadczyć radości z wiary przeżywanej we wspólnocie oraz pogłębić swoją relację z Chrystusem. Jest to również okazja do nawiązania nowych znajomości i spotkania dawno niewidzianych przyjaciół. Młodzi będą uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach w grupach, adoracjach, Eucharystii oraz w radosnej zabawie, których tematyka nawiązywać będzie do hasła głównego.

Hasło tegorocznego SMALu brzmi "JESTEŚmy". Prelegentem spotkania w Garbowie będzie Ksiądz z osiedla czyli ks. Rafał Główczyński, który wychował się na warszawskim osiedlu i pomaga młodym rozwiązywać ich problemy i odpowiadać na trudne pytania.

Właśnie ruszyły zapisy na tegoroczny SMAL. Wszystkie informacje dotyczące zapisów są na stronie: smal.lublin.pl oraz mediach społecznościowych Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.