Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie

2022-12-28 13:35
Koncert kolęd w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie
Autor: mat. organizatora Koncert w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie - plakat

Jest najmłodsze w Archidiecezji Lubelskiej. Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie przygotowuje się do pierwszych uroczystości odpustowych. Poprzedzą je wypełnione naukami, adoracją i modlitwą Papieskie Dni Rodziny. Spotkania zakończy w piątek, 30 grudnia Msza Święta Odpustowa oraz koncert chóru i orkiestry.

W ramach przygotowania do dorocznego odpustu w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie z okazji święta Świętej Rodziny, który w tym roku obchodzony będzie 30 grudnia w piątek, w dniach od 27 grudnia do 29 grudnia odbędą się Papieskie Dni Rodziny.

 Do 29 grudnia podczas Mszy Świętych o godz. 12.00 i 18.00 Słowo Boże wygłosi ks. kan. Ryszard Jurak.

W tym roku w grudniu mija 40 lat od odprawienia pierwszej Mszy św. w kaplicy i rozpoczęcia duszpasterstwa w parafii. 

W środę, 28 grudnia o godzinie 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Wspólnotę Domowego Kościoła.

W czwartek (29 grudnia) o godzinie 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i Nowe Jeruzalem.

30 grudnia 2022 r.:

W piątek (30 grudnia) Mszę Świętą Odpustową o godz. 12.00 i 18.00 odprawi bp Jan Władysław Sobiło – biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej. W tym dniu będzie można złożyć ofiary na pomoc Ukrainie.

O godz. 19.00 – Koncert „Kolędy Symfonicznie” – koncert kolęd w opracowaniu na chór i orkiestrę symfoniczną pod dyrekcją Dominika Mielko. Wystąpią m.in. Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego, Chór i Orkiestra Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej.

Szczegółowy ​program uroczystości jest na stronie Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie.