VI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie podbija Tik Toka

2022-05-25 12:37

​Filmiki, które wrzucają mają po setki tysięcy odsłon. 200 tys. obejrzało rozmowę z polonistką a 150 tys. z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych.

Szkoła chce słuchać młodych ludzi i mówić ich językiem, by w ten sposób docierać także do przyszłych uczniów. Mówi dyrektorka szkoły, Marzena Kamińska: - Często analizuję zachowania młodzieży, podczas rozmów pytam o ich zainteresowania. W odpowiedziach Tik Tok pojawiał się już rok temu ale nie było to tak popularne, jak obecnie. W związku z tym bardzo chciałam ich zaangażować, bo jeśli młodzież interesuje się czymś w danym momencie, to trzeba to wykorzystać. Znalazłam miejsce, gdzie można pokazać ich kreatywność i twórczość. Większość Tik Toków u nas tworzy sama młodzież. W filmikach występują także nauczyciele.

Przewodniczący samorządu uczniowskiego, Alan Podlewski zaproponował dyrektorce założenie szkolnego konta na platformie Tik Tok. - Pomysł wziął się stąd, że podczas przeglądania Tik Toka zauważyłem, że inne szkoły mają tam swoje konta. Zaczęliśmy od filmiku z piosenką o tym, ze w naszej szkole zawsze jest pełno uśmiechu. Pomysły pojawiają się na bieżąco a zainteresowanie wśród uczniów udziałem w nagraniach jest bardzo duże - mówi.

VI Liceum zaprasza też na dni otwarte, które odbędą się 31 maja. Szczegóły na lo6.lublin.eu