W małżeństwie warto "tracić" czas na dialog i budowanie relacji

2022-04-22 15:07 Maciej Kurek
Spotkania dla małżeństw w archikatedrze lubelskiej
Autor: archikatedra.kuria.lublin.pl

Na spotkanie pod tytułem "Tracić czas dla swojej rodziny? Dialog, przebaczenie, pojednanie" zaprasza Misja Kana Wspólnoty Chemin Neuf. To już w najbliższą niedzielę 24 kwietnia o 20 w archikatedrze lubelskiej.

Barbara i Karol Kowalczykowie, odpowiedzialni za Misję Kana w Lublinie chcą opowiedzieć jak ważny jest zatroszczenie się o wspólną relację i dialog w życiu męża i żony. - Chcemy zaprosić na spotkanie, na którym opowiemy, dlaczego warto poświęcić czas swojemu małżeństwu. Na około półtoragodzinne spotkanie zapraszamy małżeństwa, pary, związki niesakramentalne oraz narzeczonych. Czekamy na wszystkich, którzy chcą poświęcić niedzielny wieczorny czas, żeby również pobyć ze sobą razem - mówi Barbara Kowalczyk.

Jak dodaje jej mąż Karol: - Widzimy, spotykając się z różnymi małżeństwami, że współczesny, pędzący świat nie daje zbyt wiele czasu, na wygospodarowanie czasu tylko dla dwojga, na budowanie relacji i miłości. Odwołujemy się do słów papieża Franciszka, który w adhortacji "Amoris laetitia" mówi, żeby zaangażować się w tą relację i dać czas tej relacji.

Czasem jest tak, że mijamy się, wymieniając się tylko bieżącymi sprawami. Czasu na rozmowę, dialog jest niewiele. Jeśli się go nie poświęci na dialog, to małżeństwo może być zagrożone - dodają wspólnie. - To tracenie czasu jest tak naprawdę zatroszczeniem się o swoje małżeństwo i rodzinę. Zapraszamy na spotkanie o godzinie 20 w najbliższą niedzielę do archikatedry lubelskiej w sali konferencyjnej przy kancelarii. Jest otwarte, każdy może przyjść i nie trzeba się zapisywać - podkreślają prowadzący.