Wakacje z Wieża Kultury w Lublinie [AUDIO]

2024-07-04 13:31
Wieża Trynitarska
Autor: PW Wieża Trynitarska to jeden z najwyższych budynków znajdujących się w Lublinie. W jej wnętrzu funkcjonuje obecnie Muzeum Archidiecezji Lubelskiej, w którym można podziwiać wiele dzieł sztuki sakralnej, zaś po pokonaniu 207 krętych, drewnianych schodków waszym oczom ukaże się panorama miasta, którą można podziwiać z tarasu widokowego zlokalizowanego na wysokości 40 metrów! Wstęp na Wieżę Trynitarską jest płatny.

Wieża Trynitarska w Lublinie zaprasza na kolejny cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych pod nazwą „Wieża Kultury”. W przestrzeni Wieży Trynitarskiej zaplanowano m.in. wystawy, warsztaty i koncerty muzyczne.

Jest to trzecia edycja działań muzyczno-kulturalnych odbywających się w tym miejscu, o niezwykłej historii i znaczeniu dla naszego dziedzictwa narodowego, które jest wyjątkowym punktem na mapie zabytków Lublina.

W tym roku Wieża Kultury zaprasza między innymi na warsztaty robienia bukietów z ziół i kwiatów z KGW Radawczanki, koncerty z tarasu Wieży Trynitarskiej, malowanie toreb z Mali Art, a także warsztaty kulinarne, dzięki którym uczestnicy poznają smaki Toskanii.

Tegoroczny sezon w ramach Wieży Kultury rozpoczniemy od Wakacyjnej Muzycznej Podróży przez Pokolenia już 7 lipca, w niedzielne popołudnie. O godz. 15.00 z tarasu Wieży Trynitarskiej w Lublinie usłyszymy muzykę nad miastem - a zagrają FreeYo - mówi ks. Łukasz Trzciński, dyrektor Wieży Trynitarskiej.

Od lipca do sierpnia mieszkańcy oraz turyści zwiedzający Lublin będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w Wieży Trynitarskiej bez konieczności wspinania się na sam szczyt, gdzie zazwyczaj odbywały się dotychczas wszystkie wydarzenia kulturalne.

- Jeżeli chodzi o wystawy, to chcemy wyjść niejako z wystawą do turystów, dlatego że ta wystawa, która będzie zaprezentowana przez cały sierpień – zostanie ustawiona przed wejściem do Wieży. Będzie można oglądać niezależnie od tego, czy Wieża Trynitarska będzie otwarta, czy nie. Będzie to wystawa fotografii Ireneusza Marciszuka – dodaje ks. Ł. Trzciński.

Na warsztaty obowiązują zapisy, wszystkie wydarzenia są darmowe. Linki do zapisów oraz więcej informacji na profilu Facebook – Wieża Trynitarska w Lublinie oraz stronie www.trynitarska.diecezja.lublin.pl

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Anthill i Wieżę Trynitarską w Lublinie, projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O tegorocznych wydarzeniach odbywających się w ramach projektu Wieża Kultury mówi w rozmowie z Małgorzatą Oroń ks. Łukasz Trzciński, dyrektor Wieży Trynitarskiej. POSŁUCHAJ!

Ks. Ł. Trzciński: Wakacje na Wieży Kultury