We wtorek 8 marca w Lublinie Marsz Solidarności Młodych

2022-03-07 15:32 Maciej Kurek
Marsz Solidarności Młodych
Autor: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej

Organizatorzy i uczestnicy chcą wysłać do świata mocny sygnał, że polsko-ukraińska młodzież marzy o świecie, w którym panuje pokój. Na Marsz zaprasza Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

8 marca 2022 roku z inicjatywy młodzieży polskiej i ukraińskiej odbędzie się Marsz Solidarności Młodych, podczas którego chcemy wyrazić naszą solidarność z Ukrainą oraz podziękować tym, którzy włączają się w pomoc, tym którzy teraz nas potrzebują najbardziej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30 na Placu Litewskim, gdzie młodzież polska i ukraińska wyrazi swój sprzeciw wobec cierpienia naszych wschodnich sąsiadów.

Jak informują organizatorzy: - Rozpoczniemy od wspólnej modlitwy, następnie, jako znak solidarności utworzymy z uczestników wydarzenia dwa wspólnie bijące serca. Kolejnym punktem będzie spotkanie przed Urzędem Miasta, gdzie w apelu młodzi będą wzywać do pokoju. Potem wyruszymy na wspólne czuwanie do Archikatedry Lubelskiej, które zakończy się o 21.37. Nie zabraknie przepięknych śpiewów wykonanych przez młodzież z Ukrainy.

- Na ten wieczór, jako Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej pragniemy zaprosić wszystkich, którzy chcą wyrazić swoją solidarność z Ukrainą. Zachęcamy do ubrania elementów żółto-niebieskich, aby jeszcze bardziej włączyć się w wydarzenie - dodaje KSM AL.