Weekendowe Kino w Bramie – Królewska 3

2022-07-08 8:25
VIII sezon Kina w Bramie - Królewska 3
Autor: Kino w Bramie VIII sezon Kina w Bramie - Królewska 3

Kolejny sezon „Kina w Bramie – Królewska 3” to okazja to relaksu na świeżym powietrzu przy światowych produkcjach filmowych. Trwa VIII sezon wakacyjnych spotkań wieczorową porą w centrum Lublina.

Jak co roku w repertuarze znajdą się polskie komedie retro oraz współczesne filmy fabularne, głównie o tematyce historycznej i familijnej. Seanse będą się rozpoczynać po zachodzie słońca o godz. 21. Kino mieści się w podwórzu kamienicy przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie. Wstęp jest bezpłatny.

W piątkowy wieczór zapraszamy na seans,w którym zaprezentujemy nowy film, którego premiera miała miejsce w 2020 roku. Ten film to „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo . Fabuła filmu opowiada o wydarzeniach, które swój początek mają w 1917 roku, kiedy świat pogrążony jest w I Wojnie Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła – wyjaśnia Monika Podstawka.

W sobotni wieczór dla mieszkańców i turystów przebywających w Lublinie w podwórku przy Królewskiej 3 zostanie wyświetlony film pt. „„Nędzarz i madame”.

W filmie możemy zobaczyć artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta, którego wszyscy znamy choćby z jego jadłodajni dla ubogich i potrzebujących. Charakter i sposób, a także styl życia bohatera filmu sprawiają, że ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie. Po osiągnięciu sławy porzuca sztukę, aby służyć ludziom. Jego tragiczny los wieńczy załamanie, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak odrodził się i powrócił, jako Brat Albert – przyszły święty – wyjaśnia M. Podstawka.

Wydarzenie jest objęte patronatem medialnym Radia Plus Lublin.