Wieczór Chwały w Chełmie już 16 czerwca

2022-06-14 9:55
Wieczór Chwały w Chełmie
Autor: facebook.com/chelmpl

To będzie rodzinny czas świętowania uroczystości Bożego Ciała. Wszystko w atmosferze modlitwy, wspólnego śpiewu i uwielbienia Boga.

Przed nami Wieczór Chwały - Posłani w Pokoju Chrystusa. Odbędzie się 16 czerwca w Boże Ciało. Tematem przewodnim będzie hasło obecnego roku liturgicznego: "Posłani w Pokoju Chrystusa". Jak mówi ksiądz Paweł Gołofit, rezydent parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie: - Wieczór Chwały w Chełmie odbywa się już od kilku lat. Ma być czasem wspólnego świętowania, modlitwy, słuchania konferencji i uwielbienia Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Cieszymy się, ze z roku na rok, bierze w nim udział co raz więcej osób. Chcemy, aby w Chełmie co roku był taki czas do tego, aby po prostu wspólnie określać swoją wiarę, nie bać się powiedzieć tego na głos. Chodzi o to, by robić to w nowoczesnej formie za pomocą koncertu, głośnej muzyce i nowoczesnych formach spotkania.

Chełmski Wieczór Chwały odbędzie się w Amfiteatrze Kumowa Dolina 16 czerwca, początek o godzinie 19. Na koncert można dostać się własnym samochodem lub bezpłatną komunikacją miejską (linie 2 i 9). Po zakończeniu uroczystości będzie czekał autobus CLA, który odwiezie pasażerów do centrum miasta. Odjazd z zatoczki autobusowej na ul. Podgórze - na przeciwko stacji paliw.