Wielki jubileusz Teatru Muzycznego w Lublinie

2022-09-14 21:26
 Pierwszy z cyklu koncertów jubileuszowych - plakat
Autor: Teatr Muzyczny w Lublinie Pierwszy z cyklu koncertów jubileuszowych - plakat

Lubelski Teatr Muzyczny rozpoczął świętowanie 75 lat istnienia. Jubileusz jest okazją do serii wyjątkowych spotkań z widzami. W nowym sezonie artystycznym na afisz powrócą znane tytuły. Będą także specjalne koncerty i premiera nowego przedstawiania.

Jubileusz 75 -  lecia Teatr Muzyczny w Lublinie będzie świętował przez cały sezon artystyczny 2022/2023. Widzów czeka moc teatralno-muzycznych atrakcji. Pierwsza już 17 i 18 września - OPERETKA NA POWAŻNIE - OPERA NA WESOŁO - pierwszy z cyklu koncertów jubileuszowych, w którym wiąże się  świat opery i operetki ze współczesną piosenką. Mieszanka ta tworzy feerię żartów muzycznych, słownych i sytuacyjnych, co oprócz świetnej zabawy pokazuje, że muzyka klasyczna nie jest taka "straszna", jak potocznie się o niej myśli. Koncert "Operetka na poważnie, Opera na wesoło" jest ofertą skierowaną do bardzo szerokiego grona melomanów w każdym wieku i o różnych upodobaniach muzycznych, zarówno dla miłośników opery, operetki jak i fanów pop czy rocka.

Pierwszy z cyklu koncertów jubileuszowych Teatru Muzycznego w Lublinie – „Operetka na poważnie / Opera na wesoło” w reżyserii Anny Barańskiej - Wróblewskiej odbędzie się 17 i 18 września. W I części – „Opera na wesoło” artyści będą bawić się konwencjami. Usłyszeć można będzie współczesną muzykę rozrywkową w nietypowych aranżacjach i... Moniuszkę zagranego tak, że przekonają się do niego nawet ci, którzy twierdzą, że nie lubią klasyki. W II części – „Operetka na poważnie” zaprezentowane zostaną duety z operetek i musicali, świetnie znane ze sceny Teatru Muzycznego (m.in. z „Księżniczki czardasza” czy „Hallo Szpicbródka”), ale także z rzadko wystawiane w Polsce dzieł (m.in. „Ptasznik z Tyrolu” i „Wiktoria i jej huzar”). Wystąpią prawie wszyscy soliści, balet, chór i orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie.

Teatru Muzycznego w nowym sezonie proponuj  także wyjątkowe koncerty. Pierwszy z nich to koncert - akcja charytatywna „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży”. Koncert odbędzie się 7 października, z okazji przypadającego 10 października Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Wystąpią artyści Teatru Muzycznego w Lublinie: Kamila Lendzion, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska i Patryk Pawlak z gościnnym udziałem Wiktorii Trynkiewicz i Julii Bieniek. Gwiazdami koncertu będą Viki Gabor i Kayah. Artystom będzie towarzyszył band Teatru Muzycznego w Lublinie. Na koncert obowiązują wejściówki-cegiełki – wydawane w zamian za dary na rzecz Oddziału Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Drugi z koncertów specjalnych w  2022 roku to Klezmafour na jubileusz Teatru Muzycznego. Klezmafour to objawienie muzyki klezmerskiej i bałkańskiej.

Szczegóły wydarzeń są na profilu i stronie Teatru Muzycznego w Lublinie.