Wielkie święto dobroczynności Caritas Archidiecezji Lubelskiej

2022-04-22 10:59
Dzień Dobra - plakat CAL
Autor: Caritas Archidiecezji Lubelskiej Dzień Dobra - plakat

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku przypada ona na 24 kwietnia i będzie obchodzona w całej Polsce po raz pierwszy jako Dzień Dobra. W Lublinie diecezjalna Caritas zaprasza na Plac Litewski, gdzie odbędzie się piknik połączony z kwestą na utrzymanie placówek dających schronienie między innymi uchodźcom.

Dzień Dobra będzie okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje Piknik Rodzinny, który odbędzie się w 24 kwietnia na Placu Litewskim. Wydarzenie rozpocznie się  o godz. 13:30, ale o godz. 12:00 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim odbędzie się także Msza św.

W programie przewidziane zostały polsko-ukraińskie koncerty – na scenie wystąpią The Fedor Family, Don’t tell mom oraz Irina Podgajnaja i Anna Khodorovska – zwyciężczyni ukraińskiego programu The Voice. Zaplanowano także liczne atrakcje pod sceną – dmuchańce, bańki mydlane XXL, malowanie twarzy, warsztaty muzyczne i plastyczne, możliwość pomiaru ciśnienia czy wykonanie analizy składu ciała, a także stoiska z popcornem, watą cukrową, ciastami czy kiełbaskami z grilla.

Wszystkiemu towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na ośrodki, w których Caritas Archidiecezji Lubelskiej opiekuje się obecnie uchodźcami – w Firleju, Księżomierzy i Częstoborowicach. Od początku wojny przebywa w nich stale ok. 150 osób – głownie są mamy z dziećmi.

Patronat honorowy nad wydarzeniem w Lublinie objęli: Metropolita Lubelski, ks. Arcybiskup Stanisław Budzik oraz Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”.