Wpadnij pogadać – dyżury w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie

2023-02-07 14:57
Plan dyżurów w Centrum Młodych w Lublinie
Autor: CDMLublin Plan dyżurów w Centrum Młodych w Lublinie

​Młodzi mogą tu porozmawiać o swoich słabościach i troskach. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zachęca do spotkań i rozmów na temat wiary i życia. W siedzibie Centrum w każdym tygodniu prowadzone są w specjalne dyżury.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie zaprasza ludzi młodych z archidiecezji i nie tylko na spotkania i indywidualne rozmowy do sal w siedzibie CDM przy ul. Filaretów 7. Dyżury trwają w wyznaczonych dniach  w godz. 16.00 – 18.00.

Czekają tutaj siostry zakonne, kapłani oraz osoby świeckie, którzy pragną towarzyszyć Młodym we wzrastaniu. Chcą dzielić się z nimi wiarą, słuchać ich i rozmawiać, wspólnie szukać Chrystusa oraz pomagać w rozeznawaniu śladów Pana Boga na drogach życia młodzieży.

Dobra atmosfera spotkania przy kawie czy herbacie będzie zapewne sprzyjała rozmowom o ważnych sprawach.

Ponadto, w pierwsze czwartki miesiąca, przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizowana jest specjalna modlitwa o rozeznanie powołania. Wydarzenie rozpoczyna się Mszą Świętą o 19:00, następnie wysłuchać można konferencji lub świadectwa o życiu małżeńskim lub zakonnym i o drodze rozeznawania powołania.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zostało powołane przez Archidiecezję Lubelską by organizować dla młodzieży wspólne wyjazdy na Światowe Dni Młodzieży, na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé. Obecnie prowadzi kilka projektów duszpasterskich, w które są zaangażowani młodzi wolontariusze z całej Archidiecezji: Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie w skrócie SMAL, Sen o pięknym życiu - projekt, w którym przedstawiane są historię powołania i to jak wygląda życie tych, którzy na nie odpowiedzieli. W CDM działa również Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, odpowiedzialny za wspólnoty KSM w całej Archidiecezji. Wspólną inicjatywą KSM jest między innymi Droga Krzyżowa na Majdanku, Światowe Dni Młodzieży w Archidiecezji. Poza inicjatywami Centrum jest też miejscem, gdzie pojawiają się  różne wspólnoty, które organizują tu rekolekcje, warsztaty i dni skupienia. 

Szczegóły wydarzeń organizowanych dla młodych w Archidiecezji Lubelskiej można śledzić na stronie: cdmlublin.pl oraz na facebookowym profilu Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej/CDMLublin.