Wygrali w wielkim stylu i awansowali do finału baraży

2022-05-26 15:46
Motor Lublin wygrał 4-0 z Wigrami Suwałki
Autor: Motor Lublin

Motor Lublin pokonał 4-0 na wyjeździe Wigry Suwałki w półfinale walki o I-szą ligę. ​To zwycięstwo jakiego przed pierwszym gwizdkiem chyba nie spodziewali się i kibice i zawodnicy.

Motorowcy byli uważni w obronie i atakowali od samego początku a szybko strzelona bramka tylko dodała skrzydeł. - Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Byliśmy zmotywowani i zdeterminowani po tym meczu w lidze, który przegraliśmy w Suwałkach 2:3, a decydującą bramkę straciliśmy w ostatnich minutach. Tym razem zespół był bardzo skuteczny. Popełniliśmy może kilka błędów w obronie, ale muszę pochwalić całą drużynę, która wytrzymała ciśnienie, bo presja była zdecydowanie większa. Cieszę się z wygranej i z tego, że zawodnicy, których wystawiliśmy pokazali skuteczność i dobrą grę, powiedział po końcowym gwizdku trener Motoru, Marek Saganowski.

- Wydawało mi się, że od samego początku przejęliśmy kontrolę nad meczem. Wiedzieliśmy, że przeciwnik dobrze gra z kontry i nakłada pressing, dlatego staraliśmy się jak najszybciej zmieniać sektory boiska, w których piłka się pojawiała. Strzeliliśmy szybko bramkę i dobrze się mecz ułożył, ale Wigry naprawdę wyglądały dobrze. My byliśmy jednak mega skuteczni. W głowach siedziało, że Ruch wygrał swój mecz, ale grał 120 minut. W Suwałkach wiedzieliśmy, że będzie ciężko i obawialiśmy się tego spotkania. W ostatnich tygodniach bardzo mocno skupialiśmy się na Wigrach, a Ruch? Jedziemy do Chorzowa i myślę, że z taką determinacją i jakością zawodników jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobry mecz - dodał szkoleniowiec lubelskiej drużyny.

Finał, czyli mecz o awans z Ruchem Chorzów w niedzielę o 17.​